Polisten Sahte Para Uyarısı

Havza Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyarıyor bayramda Kurban siz olmayın.

Polisten Sahte Para Uyarısı

               Havza Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyarıyor bayramda Kurban siz olmayın.

               Hayvan pazarının kurulduğu ve para trafiğinin yoğun bir şekilde gerçekleştirdiği bayrama yakın bu günlerde kurbanlık almak isteyenler ve satıcılara Havza Emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından uyarı yapıldı.

Toplum Destekli polis memuru Özkan Cinbek, alıcılara ve satıcılara sahte para, dolandırıcılık, sahte ile gerçek para arasındaki farkı tarif edip, el broşürleri ile uyarılarda bulundu. İçeriğinde 'sahte para, çek-senet, peşin alışveriş, tırnakçılık' gibi konulara karşı uyarıcı bilgiler olan broşürleri dağıtan polis, pazar esnafının da daha bilinçli alışveriş yapmasını sağlıyor.

Ayrıca Toplum Destekli Polis tarafında boğulmalar, telefon dolandırıcılığı ve hırsızlık gibi konularda uyarılarda bulunarak vatandaşlara bu konular ile ilgili olarak broşür dağıttı.

               Havza Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı öncesinde kurban pazarlarında sahte para ile hayvan alımının önüne geçmek için önlemleri artırdıklarını söyledi.

Para trafiğinin yoğun yaşandığı kurban pazarlarında vatandaşları ve satıcıları sahte para ve dolandırıcılık konularında uyarmaya çalıştıklarını anlatan Kahyaoğlu, "Bayram öncesi ve bayram boyunca halkımızın güvenliği ve asayişi için gerekli tedbirleri aldık. Bu çalışmalar kapsamında halkımızın yoğunlukta bulunduğu kurban pazarları gibi yerlerde Toplum Destekli Polis birimimizce bilgilendirme çalışmalarına devam ediyoruz. Yine Toplum Destekli Polisimiz tarafından boğulma, telefon dolandırıcılığı ve diğer asayiş konularında bilgilendirme çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. " diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Karaaslan Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
Karaaslan Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
6 İlçede Aranan Hırsızları Havza Emniyeti Yakaladı
6 İlçede Aranan Hırsızları Havza Emniyeti Yakaladı