BAŞARILI BULUNAN 14 PROJE OKA'DAN HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

Aralarında Havza OSB’nin bulunduğu 14 Proje hibe desteği aldı.

BAŞARILI BULUNAN 14 PROJE OKA'DAN HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

Aralarında Havza OSB’nin bulunduğu 14 Proje hibe desteği aldı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'ndan hibe desteği almaya hak kazanan Turizm ve Organize Sanayi Bölgelerine yönelik 14 projenin imza ve tanıtım toplantısı, Vali Osman Kaymak'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

 Toplantıda bir konuşma yapan Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansımız 2018 yılı bütçesinden toplam 28 Milyon TL tutarında hibe kaynak Turizme ve Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik mali destek programlarına ayırmıştır. 18 Milyon TL’lik bütçeli Turizme Yönelik Mali Destek Programın amacı, TR83 Bölgesinde turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesi, doğal, kültürel ve tarihi değerlerin erişilebilirliğinin, bilinirliğinin artırılması ve turizm alanlarında sürdürülebilirliğin sağlanması amaçlanmıştır.

               Samsun, Amasya, Çorum ve Tokat illerinden bu programlara yapılan toplam 80 proje başvurusundan 28’i Samsun’dan yapılmıştır. Samsun’dan sunulan bu projelerimizin 14’ü başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazanmıştır. 119 Milyon TL’lik toplam yatırım tutarı için ajansımızdan talep edilen destek miktarı 64 Milyon TL’dir. Kurumlarımızın öz kaynakları dahil Toplam 22 Milyon TL tutarında yatırım Samsun’da gerçekleşecek olup, bu tutarın 8,8 Milyon TL’si Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği olarak karşılanacaktır. Tamamen hibe kapsamında olan bu desteklerin amacına ve ihtiyacı karşılayacak unsurda olacağına inanıyorum. Kurumlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

 Havza OSB hazırladığı “Havza OSB Alt Yapı Geliştirme Ve Sanayiciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi” 756.592,50 lira hibe aldı. İmza programına Havza OSB Müdür Vekili Sedat Karaçoban katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz