Havza’da Turizm Alanları SAMTİAD’a Tanıtıldı

Samsun Turizm ve İş Adamları Derneği (SAMTİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Havza’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundular.

Havza’da Turizm Alanları SAMTİAD’a Tanıtıldı

Samsun Turizm ve İş Adamları Derneği (SAMTİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Havza’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundular.

Ziyaret kapsamında SAMTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Havza Kaymakamı Metin Yılmaz , Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ile Yeşil Vadi Tesilerinde bir araya gelerek Havza’da bulunan otel ve turizm işletmeleri, mesire alanları, ilçenin tarihi ve doğal yerleri ile termal turizm hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Yeşil Vadi tesisleri sahibi Abdullah Gürkanlı’nın davet ve gayretleri ile Havza’a gelen SAMTİAD üyeleri, burada yapılan toplantıda Havzanın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin bölge turizmine olan etkisi ve bölgede yakın zamanda gerçekleşen turistik faaliyetler konuşuldu.

Samsun Turizm ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Öztürk, Havzanın konumu ile önemli bir olduğunu belirterek “Havza tarihi, doğal, kültürel güzellikleri ve kaplıcaları ile ön plana çıkmış bir ilçemiz fakat bu potansiyelini daha iyi değerlendirecek alt yapıyı maalesef oluşturmakta zorlanıyor. Sahip olduğu değeri daha iyi tanıtmak için SAMTİAD olarak bizler üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.” Dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ise bölgedeki potansiyelin harekete geçmesi ile Havzanın gerçek manada bir çekim merkezi haline geleceğini belirterek; “Havza doğal ve tarihi güzellikleri ile önemli bir ilçe. Havza Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizin turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Havzanın hızlı bir gelişim sürecine girdiğini belirterek; “ Yakın zamanda hizmete girecek olan Termal Fizik Tedavi Hastanemiz, temeli atılan Karadeniz’in en büyük tatil merkezi ve Havza Belediyesi olarak uygulayacağımız yeni projeler ile Havza turizmden aldığı payı arttırma konusunda iddialı. Tarihi, termal ve doğal zenginlikleri ile turizm altyapısı düzenlendikten sonra Havza turizm acısından önemli bir uğrak noktası olacak.” Dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise Havzanın Kurtuluş Mücadelesindeki yerine vurgu yaparak; “İlçemiz Atatürk’ün 18 gün kaldığı ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerini attığı tarihi ve termal bir kent. Bu potansiyelleri iyi değerlendirip Havza’yı turizm için önemli bir destinasyon noktası haline getirmemiz lazım. Burada en büyük görevde SAMTİAD’a ve bizlere düşmekte. Havza’da turizmin gelişmemesi adına elimizden gelen desteği vereceğiz.” Dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ve SAMTİAD yöneticileri toplantı sonrası Havza’da mesire yerleri, turizm yatırımı yapılacak alanlar, kaplıcalar bölgesi ve Havza Atatürk Evinde incelemelerde bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz