MHP İlçe Teşkilatında İftar Programı

Milliyetçi Hareket Partisi Havza İlçe Başkanlığı tarafından Havza’da iftar programı tertip edildi.

MHP İlçe Teşkilatında İftar Programı

Milliyetçi Hareket Partisi Havza İlçe Başkanlığı tarafından Havza’da iftar programı tertip edildi.

Hoşgör düğün salonunda gerçekleştirilen iftar programına MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Samsun Milletvekili Adayı Erdem Okan, İl Başkan Yardımcısı Ersu Malkoç, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş, MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza Madeni İşler Odası Başkanı Cesur Şahin, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, davetliler ve partililer katıldılar.

İftar yemeği sonrası konuşan MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım katılımcılara; “Bu zamana kadar partimiz ülkenin yönetimsel alanlarda sıkıştığında önünü açmış, var olan cumhurbaşkanlığı gibi krizleri aşmasına vesile olmuştur. MHP bu ülkenin ihtiyacı olan bir parti. MHP üzerine görev düştüğünde gereğini her zaman yapmıştır ve bundan sonrada yapacaktır. Katılımcılara teşekkür ederim” Dedi.

Samsun Milletvekili Adayı Erdem Okan 24 Haziran sonrası Türkiye’de sistemin değişeceğini belirterek; “Yeni hükümet sistemi ile Türkiye yeni bir sisteme gitmektedir. MHP her zaman olduğu gibi önce ülkem sonra milletim ve partim diyen bir partidir. Siyasi kaygılar gütmeden yönetimsel krizlerin aşılmasında kilit rol oynamıştır.  Ülkemizin MHP’ye ihtiyacı vardır. Yeni sistemde daha güçlü bir meclis yapısı için desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta; “ Parlamenter sistemden yeni sisteme geçiş Türkiye’nin önünü açacak bir değişikliktir diye düşünüyorum. Niye böyledir; aslında parlamenter sistem çok kötü bir sistem olduğu için değil. Fakat bizdeki uygulaması son derece kötü oldu. Yeni sistemde eğer parlamento dengeli bir şekilde dağılma becerisini gösterebilirsek yeni sistemin Türkiye’nin önünü açacağını düşünüyorum.  Bu anlamda bunu bir fırsat olarak görmek istiyorum. Bizim dışımızdaki bir kısım siyasi partiler Türkiye’ye eski sistemi geri getireceklerini vaat ediyorlar. Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Bu kesinlikle siyasi bir duruş değil. Bu hakikaten bu ülkenin meselelerini yakında bilen birisi olarak eğer biz tekrar hiçbir şekilde, daha doğrusu hiçbir ölçüde faydasını görmediğimiz parlamenter sisteme dönersek bu ülke acısından çok ciddi bir zaman kaybı olur.  Artık bu ülkenin çok daha fazla sistem tartışmaları, rejim tartışmaları yerine önüne bakması lazım. Sıkıntılar hat safhada. Tarım sektörünün sıkıntısı var, sanayi sektörünün sıkıntısı var. Kim iktidar olursa olsun Türkiye’nin önüne bakması lazım. Bu birinci husus. İkincisi Türkiye 15 Temmuz gibi tarihinin en büyük ihanetini yaşadı.  Bunu sıradan askeri bir darbe girişimi gibi görmeyelim. Bu Türkiye’de iç savaş çıkarmaya yönelik bir girişimdi. Kardeşkanı dökülmesine yönelik bir girişimdi. O yüzden 15 Temmuz’u iyi anlamamız lazım. 15 Temmuz’da Milli bir ruh oluştu, Milli bir duruş oluştu. Bunun devamında Yeni Kapıda ve diğer süreçlerde devam etti. Aslında yeni sistemde ittifakların doğması bu çerçevede gerçekleşti. Anayasa değişikliği ile birlikte sistem ittifaklara müsaade eden yeni bir sistem kuruldu. Aslında bizimde içinde bulunduğumuz Cumhur İttifakının tohumlarının 15 Temmuz gecesi atıldığını ifade ediyoruz. Bunu seçimlere yönelik bir ittifak olarak görmemek lazım. Şunun için bu çok önemli; bir ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. İki bu yeni sistemin bütün kurum ve kuralları ile ülkede yerleşmesi lazım. Bunun içinde zaman ihtiyaç var. Bunun içinde eğer Cumhur İttifakının kazanması durumunda bu sistem tam olarak oturuncaya kadar bu ittifak sürecektir. O yüzden milletimize taahhüdümüz bu ittifakın en az 2023 yılına kadar sürecek olması. Milliyetçi Hareket Partisi bir denge partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi ülke ne zaman bir sıkıntıya girse, ülkeyi o sıkıntıdan çıkaran bir partidir. Siyasi duruşunu da ülkedeki o gün ki siyasi konjonktüre göre her zaman ayarlamasını bilmiştir.  Devlet Bahçeli’nin ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunu herkes takdir etmiştir. Oy verende vermeyende takdir etmiştir. Biz şunu söylüyoruz; eğer MHP güçlü olursa Türkiye güçlü olur” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta konuşmasının son bölümde herkesi 16 Haziran Günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Samsun mitine davet ederek katılımcıların bayramını kutladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz