Okul Öncesi Eğitim Şenliği Yapıldı

Havza İlk Kıvılcım anaokulu öğrencilerinin hazırladığı yılsonu şenliği törenle açıldı.

Okul Öncesi Eğitim Şenliği Yapıldı

Havza İlk Kıvılcım anaokulu öğrencilerinin hazırladığı yılsonu şenliği törenle açıldı.

Havza Belediye Kültür Sarayında gerçekleştirilen açılışa, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte yıl içerisinde yapılan ziyaret ve etkinlikler ile uygulanan projelerin tanıtıldığı slayt gösterimleri ve anaokulu öğrencilerinin sahnelediği geri dönüşüm defilesi, dans ve oyun gösterileri sahnelendi.

Okul Müdürü Nuray Kahraman, törende yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimin çocukların hayatlarında önemli bir başlangıç noktası olduğunu söyledi.

Kahraman, "Çocuklarımızın burada öğrendikleri hayatlarının her dönemine etki eder. En önemlisi paylaşmayı, beklemeyi, arkadaşlığı, ilgiyi, grup davranışlarını pekiştirmeyi, kendi ihtiyaçlarını karşılamayı, düzenli olmayı, öğrenmeyi, kendini ifade edebilmeyi ve daha pek çok şeyi anaokulunda geliştirir. Çocuğun burada geliştirdiği bir başka şey de özgüven duygusudur. Çünkü çocuğun ileriki hayatında ihtiyaç duyacağı en önemli özelliklerden biridir özgüven. Anaokulunda uyguladığımız eğitim anlayışımız, yaparak, yaşayarak öğrenme modelidir. Çağdaş eğitimin aslı da budur. Kalıcıdır, gelişime açıktır. Öğrencinin sorgulamasını, zihin geliştirmeyi sürekli hale getirmesini sağlar. Bugün de yaşayarak sürdürülen bu yapılandırıcı eğitimin kesitlerinden bir demet sunacağız" dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz