Erhan Usta, Muhtarlar ile Bir Araya Geldi

MHP Grup Başkan Vekili Erhan Usta seçim çalışmaları kapsamında memleketi Havza’da esnaf ve STK ziyareti gerçekleştirdi.

Erhan Usta, Muhtarlar ile Bir Araya Geldi

MHP Grup Başkan Vekili Erhan Usta seçim çalışmaları kapsamında memleketi Havza’da esnaf ve STK ziyareti gerçekleştirdi.

MHP Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ve MHP Samsun Milletvekili Adayı Hami Korkmazlı, MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ve partililer Havza’da esnaf ziyaretlerinde bulundular. Havza’da Esnaflar ile bir araya gelen Usta, güncel konular üzerine görüşmeler yaptı.

Esnaf ziyaretleri sonrası Erhan Usta ve Hami Korkmazlı Havza Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Havza Muhtarla Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç tarafından karşılanan heyete mahallelerin sorunları hakkında bilgiler verildi.

MHP Grup Başkan Vekili Erhan Usta Havzalı Muhtarlardan genel seçimlerde kendilerine destek vermelerini istedi. Samsun ve Samsun’un ilçelerinin sorunları için çalıştıklarını belirten Usta, Samsun’u meclis gündemine en çok taşıyan vekil olduğunu belirtti.

Usta; “Yüz de yarım oyu olan partilerin dahi cumhurbaşkanı adayı çıkardı, biz ise Cumhurbaşkanı adayı çıkarmıyoruz ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz’ diyoruz. MHP meclise güçlü gider ise MHP yönetimde söz sahibi bir parti olacak. Şuanda da öyle, ilçemizden yüksek oy almayı bekliyoruz” dedi.

Büyük Şehir Yasasıyla birlikte şehir imkanlarını yaşayamayan köylerin, şehirdeki gibi yapacağı vergi ve benzeri ödemeleri verdiklerini belirten MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta; ”Büyükşehir yasasının değişmesinin gerektiğini ve yasa çıkarken mecliste yeteri kadar gülü olamadıkları için yasanın çıkmasına engel olamadık. Bu gün geldiğimiz noktada Büyükşehir Yasasının verdiği sıkıntılar büyük ölçüde görüldü. Bunun iki sıkıntısı var. Bir doğu güneydoğu gibi hassasiyet arz eden bölgelerimizde yönetimsel anlamda sıkıntılar var. Hatırlarsanız bir aralar öz yönetim lafları ediliyordu. Bu yasanın tam anlamı ile seçilmişleri ön plana çıkaran bir yapısı var. Bu mutlaka değiştirilmesi gereken bir karar, Büyükşehir Yasası. İkinci husus bu bütün Türkiye’yi ilgilendiriyor. Hizmette verimsizliğe neden oldu Büyükşehir Yasası. Yanı her şeyi yerelleştirelim derken hizmeti, burada Çakıralan Köyüne Samsun Büyükşehir Belediyesi bakacak. Böyle bir şey yok. Burada ki yanlışlıklar sıkıntılar ortaya çıktı. Biz hep şunu söylüyoruz köy köy olarak yaşamalı. Köyün köy olarak özellikleri korunmalıdır. Köyü bir ahır yaptıracak sanki şehrin ortasında inşaat yaptırıyormuş gibi ruhsatıyla bilmem neyi ile bedeli ağırlaştırılıyor. Köyde yaşamadan caydırmaya, köyde yaşamayı pahalı hale getirmeye, köyde yaşamayı zorlaştırmanın bir anlamı yok. O yüzden, tüm sorunları biliyoruz. Şunu taahhüt ediyoruz, inşallah önümüzdeki yasa döneminde Büyükşehir Yasasında gerekli değişiklikleri yapmak konusunda biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak büyük bir gayret içerisinde olacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz