Havza MYO Mezunlarını Uğurladı

Mezuniyet heyecanının yaşandığı bir diğer okul olan Havza Meslek Yüksekokulu da 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 23. dönem mezunlarını verdi.

Havza MYO Mezunlarını Uğurladı

Mezuniyet heyecanının yaşandığı bir diğer okul olan Havza Meslek Yüksekokulu da 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 23. dönem mezunlarını verdi.

Havza Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen törende; Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adem Asan, ilçe protokolü, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri hazır bulundu.

Törenin açılış konuşmasını okul birincisi Damla Demir yaptı. Demir “Yüksekokulumuz yoğun bir emeğin, inancın ve özenin eseridir. 3 Mayıs 1993’ten başlayıp bugüne gelen her anında özveri bulunmaktadır. Bu çaba, biz öğrencilerin başarılarıyla anlam kazanmaktadır. Çünkü seçtiğimiz meslekte başarılı olmanın anahtarı bize okulumuzda verilmiştir.” dedi.

Kaymakam Metin Yılmaz da yaptığı konuşmada öğrencilerin mezuniyetlerinin hem kendileri hem de aileleri için hayırlı olmasını dileyerek onların bu güzel günlerine iştirak etmekten duyduğu mutluluğu  paylaştı.

“Mesleğinde donanımlı olarak yetiştirdiğimiz gençlerimizi şerefle uğurluyoruz”

Yüksekokul Müdürü Adem Asan da öğrencilere ve velilere seslenirken “Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin sevincini paylaşmak ve mesleğinde donanımlı olarak yetiştirdiğimiz gençlerimizi şerefle uğurlamak için bir aradayız. Özellikle ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve tabii ki siz öğrencilerimizi canıgönülden kutluyorum.” şeklinde konuştu.

“OMÜ’nün öğrencisiydiniz, artık sahibi oldunuz”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ise mezuniyet töreninde şunları söyledi: “OMÜ 43 yıllık önemli bir geçmişe sahip. Havza MYO da aynı derecede önemli bir yere sahip. Bu zamana kadar OMÜ’nün öğrencisiydiniz, artık sahibi oldunuz. Burası sizin eviniz ve istediğiniz zaman buraya gelebilirsiniz. Mezun olmuş olabilirsiniz ama öğrenmeye her zaman devam etmelisiniz. Kişisel gelişiminizi sürekli öğrenerek devam ettirmelisiniz.”

Konuşmaların ardından okul sıralamasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Okul birincisi Damla Demir hediyesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran’ın elinden aldı. Bölüm birincilerine ise ödüllerini Kaymakam Metin Yılmaz verdi. Tüm öğrencilerin başarı belgelerini alması ve coşkuyla fırlatılan keplerin ardından tören sona erdi.

Tüm öğrencilerin teker teker başarı belgelerini almalarının ardından kep fırlatmalarıyla birlikte tören sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz