Devre Mülk Ve Tatil Köyü Kompleksi İçin Temel Atıldı

Samsunun Havza ilçesinde Doğan Jeotermal Şirketler Gurubu tarafından yapılacak Hattuşa Vacation Termal Club Havza Termal Otel, Devre mülk ve tatil köyü kompleksi için temel atma töreni düzenlendi.

Devre Mülk Ve Tatil Köyü Kompleksi İçin Temel Atıldı

Samsunun Havza ilçesinde Doğan Jeotermal Şirketler Gurubu tarafından yapılacak Hattuşa Vacation Termal Club Havza Termal Otel, Devre mülk ve tatil köyü kompleksi için temel atma töreni düzenlendi.

Bir süredir tanıtım ve temel kazı çalışmaları süren dev yatırım için tatil merkezinin kurulacağı Kaplıcalar Bölgesindeki alanda temel atma töreni düzenlendi.

Temel atma töreninde ilk olarak bir konuşma yapan Doğan Jeotermal Şirketler Gurubu Başkanı Mehmet Ali Doğan hayata geçecek olan proje ile Havza’da ki kaplıca işletmeciliği anlayışının değişeceğini belirterek; “Dünya’da termal sağlık pastası büyüdüğü halde Türkiye bu pastadan gerekli payı alamamakta. Amerika bu pastada 5.5 milyar dolar, Avrupa Birliği ülkeleri 3.5 milyar dolar pay alırken Türkiye sadece bu pastadan 20 milyon dolar almakta.  Türkiye jeotermal kaynaklar bakamından dünya’da 7., Avrupa’da 1. sırada. Ülkemizde termalle ilgili yanlış alı vardır. Termale yaşlılar gider. Hayır termale gitmek için yaşlı olmaya gerek yok. Sağlıklı kalmak içinde termal kullanılır.  Havzamız termalde tarihi bir ilçemiz ama termal kullanımdan bilimsel termal kullanıma geçmiş bir ilçe değil. Termal tesisler uzun süreli konaklamalı tesislerdir. Burası hem sağlık, hem tatil hem de yatırım merkezi. Şirket olarak 10 yılda 5 yatırım yapma hedefimizin son halkası Havza. Burayı tercih etmemizde Sayın Belediye Başkanımızın sıcak ve samimi yaklaşımları önemli bir etken oldu. Yapmış olduğumuz talep analizleri sonucunda projemizi şekillendirdik. Havza’da bu doğal su hamam suyu olarak kullanılmakta idi. Biz bu zihiniyeti değiştireceğiz. Havza yatırımı devam eden Termal Fizik Tedavi Merkezi olan bir ilçemiz. Geleneksel termali medikal termal ile birleştirme için Havza’da bir ihtiyacımız yok.  Yapılan bu yatırım ile bölgede yaklaşık bin kişiye aş ve iş imkanı sağlanacak.  Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Havza’da yatırım yapmaktan çok mutluyum. Bu yatırımın maliyeti yaklaşık 100 milyon lira ve bu yıl içerisinde temel atacağız. İlçemizde termal su var. İnşallah 400 kişiye istihdam sağlayacağız, dolaylı olarak bu sayı 1000 kişiye ulaşacak.  İlçemize, bölgemize hayırlı olsun.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz 100 milyon lira değerindeki yatırımın ilçeye kazandırılması için 2 yıldır yoğun mesai harcandığını belirterek; “Böyle önemli bir günde Atatürk’ün ilçemize teşriflerinin 99. Yıl dönümünde böyle önemli bir tesisin temelin atılması bizler için çok önemli. İlçemize en önemli vaatlerimizden biri ilçemizi termal sağlık turizm merkezi haline getirecek yatırımların yapılmasını sağmaktı. İnşallah bu vaadimizi yerine getirmiş olcağız. Havza artık hamam işletmeciliğinden profesyonel termal sağlık işletmeciliğine geçiş yapacak. Yapılan bu yatırım ile aynı zamanda ilçemizde istihdam alanları oluşacak. Yapılacak bu yatırım ilçemiz için öncü olacak ve daha başka yatırımcıların ilçemize gelmesinin yolunu açacaktır. Bu yıl temelin atacağımız ve maliyeti 100 milyon lira olan projemizi Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 100. yılında tamamlamayı hedeflemekteyiz. İlçemize bu yatırımı gerçekleştirecek olan Doğan Jeotermal Şirketler Gurubu Başkanı Mehmet Ali Doğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise Samsunun potansiyellerinin çok fazla olduğunu belirterek; “ Samsun ışığın yakıldığı şehir. Cumhuriyetin ilk adımın atıldığı şehir. Havza şifsa arayanların durağı. Havza kurulacak bu tesis ile Karadeniz ve ülkemizde önemli bir termal tatil merkezi olacak.” Dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta ise bir Havzalı olarak her zaman gurur duyduğunu belirterek; “Havza ilk kıvılcım çakıldığı yerdir. Şimdi ise temeli atılacak bu tesis ile Havza hem istidam sorununa çözüm bulacak hem de termal ve sağlık turizminde adından söz ettirecek. Bu yatırımı gerçekleştiren Sayın Mehmet Ali Doğan’a ve ekibine teşekkür ederim.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz