Halk Eğitim Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Havza Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde eğitim alan kursiyerler yılsonu sergisi açtı.

Halk Eğitim Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Havza Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde eğitim alan kursiyerler yılsonu sergisi açtı.

Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen serginin açılışına Havza Kaymakam Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Akif Bilen, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Kahyaoğlu ve davetliler katıldı.

Sergi açılışı öncesi konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilen, yaygın eğitimin hayatın her alanını kapsadığını belirtti. Bilen, “ Halk Eğitim Merkezleri insanların rehabilite olduğu merkezlerdir. Merkezimi insanın ihtiyaçlarına cevapveren ve bilgiye dönük Hayat Boyu öğrenme merkezlerine dönüşmüştür.  2017 – 2018 eğitim öğretim yılında genel kurslar kapsamında 126 kurs açıldı ve bin 765 kursiyere, mesleki ve teknik kurslar kapsamında 83 kurs açıldı ve bin 520 kursiyere, son olarak ta okuma yazma kursları kapsamında açılan 42 kurs ile 239 kursiyere ulaşıldı. Toplamda açtığımız 251 kursta 3 bin 524 kursiyere eğitim verildi.  2 bin 563 kursiyer eğitim gördü. Kurslarımıza katkı veren başta Havza kaymakamımız ve belediye başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ederim.” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz; “ Yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında beşikten mezara öğrenme anlayışı içerisinde toplumun her kesimine itap eden Halk Eğitim Kursları Havza ve bezer yerleşim yerlerinde sosyal boşluğu doldurmaktalar. Halk eğitim merkezimiz tarafından açılan kurslarda vatandaşımıza önemli imkanlar sunulmakta. Bu kurslarımız ücretsiz olup yaşlısından gencine her kesime verilmektedir. Sosyal ve kültürel hayatın renklendirilmesi ve çeşitlendirilmesi ile insanların bir araya gelerek daha iyi bir sosyal bağ kurulmasını sağlamaktadır. Halk Eğitim kursları küçük dokunuşlar ile kıymetini bilenler için birçok zenginliği ve güzelliğini içinde barındırmaktadır. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda kurslarımız açılmaya devam etmektedir. Bu konuda sizlerin Herkesi Halk Eğitimi Merkezlerimize başvurarak açılması istediğiniz kurslara davet ediyoruz” dedi.

Konuşmalar sonrası Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan halk oyunları, tekvando, defile ve koro kurslarında eğitim gören öğretmen ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan gösteriler izleyicilere sunuldu.

Okuma Yazma Kurslarında eğitim gören vatandaşlarımıza ve serginin hazırlanmasında kursların açılmasında emeği olan usta öğreticilere Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam tarafından sertifika ve çiçekleri verldi.

Açılış sonrası Havza Kaymakam Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve beraberindekiler sergiyi gezdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz