Meral Akşener İçin İmza Toplandı

Havza’da Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener için 49 imza topladı.

Meral Akşener İçin İmza Toplandı

Havza’da Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener için 49 imza topladı.

Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı seçimi için 100 bin imza şartını yerine getirmek üzere Meral Akşener için imza toplanıldı. İYİ Parti Samsun Milletvekili aday adayı Sinan Sakallı ve Havzalılar tarafından saat 10.00'da toplu olarak İlçe Seçim Kurulu'na hareket eden grup Havza ilçe seçim müdürlüğünde imzalarını verdiler.

İYİ Parti Samsun Milletvekili aday adayı Sinan Sakallı Tarihin tekerrür ettiğini, Havzalıların kuruluşunda önemli katkılıları olan Cumhuriyete sahip çıktıklarını söylerek; “Bundan 99 yıl önce Mustafa Kemal Paşanın kendi ve maiyetindekilerin canlarını Havzalılara emanet etti, Kurtuluş Savaşının ilk planlamasının Havzada yapıldı, Cumhuriyetin temellerinin Havzada atıldı” dedi.

Ayrıca kendisinin de Kemal Paşanın Havzaya gelişinde onu karşılayan heyette bulunan, Paşayı İngiliz ajan ve Rum çetelerinden koruyan ve şahsına ait Ali Osman Ağa Konağı olarak bilinen konağında misafir eden Ali Osman SAKALLI’nın 3. Kuşak torunu olduğunu belirterek; “ Aileden kimsenin yıllardır siyasetten uzak durdu ancak bugün ülkenin içinde bulunduğu şartlar göz önünde bulundurulduğunda, Cumhuriyetin kuruluş felsefesinin yok edilmeye çalışıldığı bu ortamda elini taşın altına koymaktan geri durmayacağız. Bu kötü gidişata Sayın Genel Başkanımızı Meral AKŞENER önderliğinde İYİ Parti kadrolarının dur diyebilecektir” dedi.

Atılan imzalar sonrası Havza Adliyesi önünde toplu fotoğraf çekinildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR