HASİAD Yönetimi Kurumları Ziyaret Etti

Havza Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) yöneticileri ilçemizde faaliyet gösteren kurumlara ziyaret düzenlediler.

HASİAD Yönetimi Kurumları Ziyaret Etti

Havza Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) yöneticileri ilçemizde faaliyet gösteren kurumlara ziyaret düzenlediler.

Ziyaretler kapsamında Havza Kaymakamlığı, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Büyük, Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin, Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Karaçoban, Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul Pekbolat ve yönetimini ziyaret ettiler.

 Sosyal aktivitelere ve ilçenin ekonomik alanda veritabanı oluşturulması için çalışmalara başlayan HASİAD, Kurucu başkan Fikret Bıyık ve yönetimi ile birlikte ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldiler.

Kaymakam Metin Yılmaz’ı makamında ziyaret eden HASİAD yönetimi ziyaretlerde derneğin yapmayı düşündüğü faaliyetler ve ilçenin ekonomik alanda kalkınması için oluşturulacak projeler hakkında bilgiler verdiler.

Dernek Başkanı Fikret Bıyık; “Bizimle hareket eden sivil toplum kuruluşlarımız olması bizleri sevindirmektedir.  Derneğimizin kuruluşundan bu zaman hiçbir olumsuzluk yaşamadık çünkü ortak hedefimiz Havza ve Havzalılar. İlçenin ekonomik olarak bir veri tabanına ihtiyacı var, iş alanları, işsizlik rakamları, göç olaylarının bir arada tutulduğu bir veri tabanı oluşturmak için çalışmalarımıza başladık. Öncelikli hedefimiz göç olaylarının önüne geçebilmektir. Bunun içinde tüm STK’larımız ile ortak hareket edeceğiz. Derneğimize şuan 50 üyemiz bulunmakta olup üye alımlarımız devam etmektedir. İlk sosyal aktivitemiz olarak ise Ramazan bayramının 3. Günü 200 kadar Havzalı iş adamlarımızı bir araya getirerek fikir alışverişinde bulunmak olcakatır ” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz; “Tarihi ve şifalı suları ile Havza ilçemiz turizm konusunda tanıtımı tam olarak yapılamamıştır. Derneğin diğer STK’lar ile beraber hareket ederek koordinasyon içerisinde bulunması, yeni kurulan OSB içinde iyi olacaktır. Çalıştıktan sonra başarılamayacak bir şey yoktur. Derneğin faaliyetlere başlaması ile birlikte ilçede bir şeyler kazandıracağına inancımız tamdır. Ziyaretiniz için teşekkür eder başarılar dilerim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz