25 YILDIR SÜREN DOSTLUK

25 Yıllık dostlar Havza Sanayi sitesinde herhafta bir araya geliyorlar

25 YILDIR SÜREN DOSTLUK

25 Yıllık dostlar Havza Sanayi sitesinde herhafta bir araya geliyorlar

Yaklaşık 46 yıldır Dörtyol’da elektrik ve bobinaj işiyle uğraştığını yeni yapılan üst geçit ve yolun yapılmasından dolayı yerimizin küçülmesinden mecburen sanayiye taşınarak 6 yıldır Sanayi sitesinde işini sürdürdüğünü belirten 72 yaşındaki Hüseyin Çevik Sanayi sitesinde dostları ile 25 yıldır her Cumartesi bir araya gelip öğle yemeği ve çay içtiklerini söyledi.

Gelenek haline geldiğini söyleyen Çevik;  Arkadaşlar her biri ayrı işle meşgul ve esnaf, fakat onca işlerimizin olmasına rağmen bizler o kadar alıştık ki Cumartesi gününü arar olduk. Görenler bizi bazen kardeş sanıyor çok sıklıkla beraber gezdiğimizden dolayı,  Şimdi bu arkadaşlık gençler arasında yok özellikle internetin yaygınlaşmasıyla insanlar bin tane arkadaşım var, beşbin tane kankam var, tarzı cümleler kurmaya başladı. Ancak, bunlar sanal ve hayali şeyler. Gerçek arkadaşın, en iyi arkadaşın belli özellikleri olmak zorunda. Yoksa sanal olanlardan hiçbir farkı kalmaz.

İşlerinden de bahseden Çevik; Bizim işlerimiz Büyük Fabrikaların motorlarını arızalanmasında bizleri arıyorlar ya da yerinde bakım için biz gidiyoruz, bizler artık yaş ilerledikçe gözümüz almıyor. Sanayide çalıştıracak işçi veya çırak bulamıyoruz 12 yaşından beri bizimle çalışan Hanifi Taşdemir şuan (52) yaşında ve halen bizimle beraber çalışmakta Bobinaj işi zor gözükse de istekli olan bu işi kavrayacak ve bobinaj işini sürdürecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz