Hayatta Ben De Varım, Projesi Son Buldu

Havza Huzurevi Spor Kulübü Derneği ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Hayatta ben de varım" projesinin kapanış programı düzenlendi.

Hayatta Ben De Varım, Projesi Son Buldu

Havza Huzurevi Spor Kulübü Derneği ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Hayatta ben de varım" projesinin kapanış programı düzenlendi.

Huzurevi Spor Kulübü Derneği ve Havza Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı 2016-2 çağrı döneminde gençlik projeleri destek programı kapsamında Havza’da yaşayan 14 – 29 yaş arası özel gençlerin hayata kazandırılması amacı ile hazırlanan “Hayatta Bende Varım Projesi” kapanış programı düzenlenedi.

Havza Belediye Kültür Sarayında gerçekleşen programa Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Gençlik Merkezi Müdürü Cafer Uzun, Havza Huzurevi Müdürü Hasan Göktuğ, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Daire amirleri ve davetliler ile projede yer alan öğrenciler katıldılar.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, projenin 16 Eylül'de başladığını belirterek; “Toplumla entegre olamamış dezavantajlı gençlerin entegrasyonunun sağlanması böyle bir proje hazırladık. Projemiz ile özel öğrencilerimiz gidemeyecekleri yerlere gitme ve zaman geçirme fırsatı buldular. Projemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu gün geldiğimiz noktada hayatlarına dokunabildiğimiz özel gençlerimiz artık hayata daha sıkı tutunabiliyorlar. Onların yüzündeki bir anlık tebessüm bile tüm yorgunluğumuza bedeldir" dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz yaşan her insanın bir engelli adayı olduğunu belirterek; “Toplumda ön yargılar bu gibi projeler ile kırıldıkça engellilerimizin önündeki engeller kendiliğinden kalkacaktır. Gençlerimizin hayatına ve yüreklerine dokunan bu projede emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Özel Öğrenci aileleri adına konuşan Hafize Kurtça; “ Engelli bir çocuğa sahip olmak özel bir durumdur. Bizlere bu çocuklar birer ceza değil, Allah’ımızın bir lütfüdür. Bu projeye kadar çocuğun içine kapanık kendi halinde yaşıyordu. Şimdi ise kendine güvenen bir birey oldu. Başta Cafer Hpcamız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Yapılan sunum ve konuşmalar sonrası müzik gösterileri ile katılımcılara müzik ziyafeti verildi. Konser sonunda projeye destek olan katılımcılara plaket projede yer alan öğrencilere ilse sertifikaları Havza Kaymakamı Metin Yılmaz tarafından verildi.

Kapanış programı sonunda özel öğrencilerin proje kapsamında hazırladıkları el ürünü sergisine geçildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz