2 Vekilimiz Samsun’dan Aday Adayı

Havzalı 3 vekilden ikisi yeniden Samsun’dan aday adayı olacak.

2 Vekilimiz Samsun’dan Aday Adayı

Havzalı 3 vekilden ikisi yeniden Samsun’dan aday adayı olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim açıklamasından sonra siyasi çevrelerde hareketlikler başlarken, 60 günlük seçim takvimi içerisinde seçimlerde partilerin izleyeceği stratejiler belirlenmeye başladı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçim öncesi, Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim takvimini açıklamasının ardından partilerin belirlediği tarihe göre aday adaylığı başvuruları alınacak. Geçen seçimlerde 2’si Samsun’dan biri Aydın’dan olmak üzere üç milletvekilini mecliste gören ilçemizde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Aydın Milletvekili,MHP Grup başkanvekili Erhan Usta Samsun Milletvekili ve Kemal Zeybek Samsun Milletvekili olarak görev alıyor.

Erken seçim tarihinin verilmesi ile birlikte Ankara’dan aday olacağı iddialarına cevap veren Erhan Usta Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim takvimini açıklamasından sonra yeniden Samsun’dan aday olacağını açıklarken. Kemal Zeybek CHP’nin alacağı karar sonrası ön seçimli veya ön seçimsiz aday belirleme sürecinde Samsun’dan yeniden aday olduğunu bildirdi.

Ak Parti’den ise şuan herhangi bir isimden açıklama gelmez iken geçen dönemler aday adaylığını için Sebahattin Özdemir, Prof. Dr. Hakan Altıntaş aday adayı olmuşlar.Geçmiş listelerde ise Havzalı olarak Mehmet Taşan ve Sadullah Kirenci aday gösterilmişti.

Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim takvimini açıklamasının ardından partinin belirlediği tarihe göre aday adaylığı başvuruları alınacak olup Havzalı vekillerimize şimdiden başarılar dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR