Özel Öğrencimiz Türkiye Dördüncüsü Oldu

Havzalı Özel öğrencimiz 640 öğrencin katıldığı Özel Sporcular Atletizm Şampiyonasında erkek mental 100 m. Kategorisinde Türkiye 4. Oldu.

Özel Öğrencimiz Türkiye Dördüncüsü Oldu

Havzalı Özel öğrencimiz 640 öğrencin katıldığı Özel Sporcular Atletizm Şampiyonasında erkek mental 100 m. Kategorisinde Türkiye 4. Oldu.

Türkiye Okul Sporları Federasyonu 2018 faaliyet programında yer alan Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası Karaman’da düzenlendi. Havza Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Merkezi  Havzamızı Türkiye şampiyonasında 6 özel öğrenciyle temsil etti.

      Ben de hayatın içinde varım diyebilmek için yüzlerce kilometrelik mesafeyi göze alan okul beden eğitimi öğretmenleri Hilal Kurnaz ve Elif Ebru Acar eşliğinde, İbrahim Baş, Aynur Özgül, Murat Özgül, Elif Kurt, Ali Karaoğlan ve Tuana Köse adlı 6 öğrenciyle 6 Nisan 2018 tarihinde Samsun Kafilesine dâhil oldular. Karaman’a vardıklarında 64 ilden yaklaşık 640 sporcuyla kıyasıya bir rekabet içine girdiler.

      Havza Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Merkezi  öğrencilerinden İbrahim Baş Yıldız erkek mental 100 m. Kategorisinde Türkiye 4. Olarak madalya almaya hak kazanmış ve Havza’mızın gururu olmuştur.

Öğrenciler yarışmalar tamamlandıktan sonra Karaman’da bulunan lale bahçelerine geziye götürülmüş, kendilerine sağlanan bu farklı ve güzel ortamda doyasıya eğlenmiş ve gezi sonunda Havza’ya dönmüştür.

Havza Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Merkezi  Okul müdürü Oğuz Ertuğ; “Madalya kazanmak elbette önemlidir ancak madalyanın yanı sıra bu etkinliğin çocuklarımız üzerinde bırakmış olduğu duyuşsal ve bilişsel kazanımlara ise paha biçilemez. Şampiyona boyunca öğrencilerimiz farklı bir şehir atmosferi teneffüs etmiş, küçücük evlerinin dışına çıkarak kalabalık yurt ortamında yaşama koşullarını öğrenip toplumsal becerilerine katkıda bulunmuştur. İlk defa yuvalarından ayrılan öğrencilerimiz ailelerinden bağımsız yaşayabileceklerinin ve kendi kişisel ihtiyaçlarını giderebileceklerinin farkına varmaları sağlanmıştır. Bu organizasyon öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerinin gelişmesinde etkin rol oynamıştır. Öğrenciler hayatı, gün içerisinde yapmaları gereken planlamaları ve bu plana uygun yaşamanın önemini aileden bağımsız, öğretmen kontrolünde ama kişisel iradeyle yapabileceklerinin farkına varmışlardır. Türkiye dördüncülüğünü kazanarak bize bu gururu yaşatan başta  öğrencimiz İbrahim Baş, beden eğitimi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Belediye Meclis Üyeliğine Bağımsız Aday
Havza Belediye Meclis Üyeliğine Bağımsız Aday
Havza Ak Parti İlçe Başkanlığında Aday Tanıtımı
Havza Ak Parti İlçe Başkanlığında Aday Tanıtımı