50 Milyon Euro Yatırım Yapılacak

Yapımı tamamlanan Havza Organize Sanayi Bölgesine yatırımcıların göz bebeği oldu.

50 Milyon Euro Yatırım Yapılacak

Yapımı tamamlanan Havza Organize Sanayi Bölgesine yatırımcıların göz bebeği oldu.

Deniz hava ve karayolu taşımacılığına yakınlığı ve içerisinde tren yolu geçen ender OSB’lerden olan Havza OSB’ye 50 Milyon Euro’luk gaz beton alanında yatırım yapılacak.

Havza TSO’da bir araya gelen Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza TSO başkanı Erkan Acar ve Betong Yapı Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Çağlar burada bir süre görüştüler.

Yapılan görüşmelerde firma yetkileri, Betong Yapı Sanayi tarafından kurulacak fabrikanın temelinin Mayıs ayı içerisinde atılmasını düşündüklerini belirtirken. Fabrikanın faaliyete geçmesi ile birlikte 250 kişi istihdam edileceğini bildirdiler.

Yapılan Görüşmeler sonrası Havza TSO başkanı Erkan Acar, Betong Yapı Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Çağlar ve fabrikanın kurulumunu yapacak olan Alman firma yetkileri Havza OSB’de alan ve tesisin yapılacağı yeri incelediler.

Betong Yapı Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Çağlar, ürettikleri ürünleri gereği nakliyenin kendileri için önemli olduğunu belirterek; “Havza OSB ulaşım ve nakliye alanında Karadeniz ve Yurtdışına ürünlerimizi rahat göndermemizde kolaylık sağlayacak bir yapıya ve coğrafi özelliğe sahiptir. Ana yatırımımız 35 Milyon Euro ve yan yatırımlar ile birlikte toplam 50 Milyon Euro’luk bir yatırımı Havza OSB’ye yapacağız. 250 kişinin istihdam edileceği fabrikamızın temel atılmasından sonra 17 ay gibi bir sürede tamamlanacaktır. Fabrikanın kurulumunu yapacak olan Alman firmasının Mühendisleri ile planlamalarımızı alan incelemelerini yaptık” dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Havza OSB’ye yatırımcıların gelmesi için çalıştıklarını belirterek; “Firmalar bazında çalışmalarımız devam ediyor. Havza OSB coğrafi özelliği ve ulaşım olanakları ile yatırımcının dikkatini çekiyor. Yakın zamanda kurulacak olan gaz beton fabrikası 250 kişiye iş verecek olup ilçede yaşanan göç olaylarının önüne geçecektir.  Çok yakın zamanda OSB’nin içerisine yapılacak olan yükleme ve boşaltma rampaları tren raylarının yenilenerek faaliyete geçmesiyle birlikte kullanıma başlamış olacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz