Havza’da Turizm Haftası Kutlandı

Havza’da Turizm Haftası kutlamaları kapsamında Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde tören düzenlendi.

Havza’da Turizm Haftası Kutlandı

 Havza’da Turizm Haftası kutlamaları kapsamında Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde tören düzenlendi.

Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesindeki törene Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Havza İlçe Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler ve velileri katıldı.

 Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan okul müdürü Ahmet Demircan:

“ Turizm ekonomik boyutlarıyla olduğu kadar, sosyal-kültürel nitelikli insanlar ve ülkeler arası dostluk, sevgi ve kardeşlik bağının pekişmesini sağlamaktadır. Okul olarak daha iyi imkânlarda derslerimizi yapmak, öğrencilerimizi daha iyi şartlarda yetiştirmek istiyoruz. Bu sebeple binanın bize yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bu binamızda günlük 103 tane yiyecek-içecek alanında öğrencimiz mevcut, aynı zamanda 2 öğretmen ve 40 öğrenciyle bir mutfakta derslerimizi yapmamız çok zor. Bir an evvel öğrencilerimizin daha iyi şartlarda yetişmesi için kampüs projemize destek bekliyoruz. Bu yıl 103 öğrencimiz mayıs ayının 2 sinden itibaren Türkiye’nin değişik yerlerinde stajlara gidecekler. İlk mezunlarımızı geçen yıl verdik, ikinci mezunlarımızı da bu sene veriyoruz. Bu okulun eğitim öğretime devam etmesi için elimizden gelen gayreti, çalışmaları, projeleri her zaman yapmaya çalışıyoruz. Törene katılan herkese teşekkür eder saygılar sunarım. “

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Havza’nın beklediği nitelikli bir eğitim yapacak, daha modern bir ortamda eğitim yapacak tesisleri oluşturmak için bizler de bu noktada elimizden geleni yapacağız demiştik. Bugün burada bir müjde vermek isterdim ama bu belki birkaç gün gecikebilir. Bu şu demek değildir, biz hangi mekânda olursak olalım eğitim adına o eğitimden beklenen niteliğin, kalitenin oluşturulması anlamında biz o eğitimi vermek zorundayız. Asla bu durum bizim çalışma azmimize sekte vurmamalıdır. 2019 yılı devletimiz ve hükümetimiz açısından önemli bir yıl, çünkü milli eğitim politikalarımızı yürüten insanlarımızın ortaya koyduğu irade 2019 yılında ülkemizin hiçbir tarafında ikili eğitim olmayacak şekilde planlama ve programlama yapılması, işte biz de Samsun olarak var gücümüzle ikili öğretimi ortadan kaldıracak yatırımlar yapıyoruz. Belki bu durum Havza ilçemizde yok fakat diğer ilçelerimizin çoğunda ikili eğitim yapılmaktadır, biz bunu ortadan kaldırmak zorundayız. Bu yıl yapmış olduğumuz planlamalarda ikili eğitimi ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Ben turizm haftasının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Okulumuzda eğitim öğretim faaliyetini sürdüren tüm öğrencilere başarılar diliyorum.” dedi.

Program sonunda Sessiz Öğretmenler Projesi kapsamında en çok kitap okuyarak dereceye giren öğrencilerden 1. Nurcan Canıaz, 2. Kader Aktaş, 3. Nisanur Canıaz olurken öğrencilere hediyelerini Havza İlçe Kaymakamı Metin Yılmaz verdi.

Samsun Maarif Hareketi Projesi kapsamında anaokulları kategorisinde 1.olan İlk Kıvılcım Anaokulu Müdürü Nuray Kahraman ve ekibi, ilkokullar arasında 1. olan Gidirli İlkokulu Müdür Orhan Tan ve ekibi, ortaokullar arasında 1. olan Vakıfbank Ortaokulu Müdürü Hayrettin Yalçın ve ekibi, liseler arası 1. Olan Şehit Recep Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Demircan ve ekibine hediyelerini Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR