Hayırsever Mehmet Öngel Hakka Yürüdü

Hayırsever işadamı Hacı Mehmet Öngel son yolculuğuna uğurlandı.

Hayırsever Mehmet Öngel Hakka Yürüdü

Hayırsever işadamı Hacı Mehmet Öngel son yolculuğuna uğurlandı.

İlçemize yaptırmış olduğu okul ve hizmet binaları ile tanınan Hacı Mehmet Öngel yaşlılığa bağlı kalp yetmezliği nedeni ile İstanbul’da hayata gözlerini kapadı.

Havza’da eğitime yaptığı yardımlar ile tanınan ve TBMM üstün hizmet ödülü sahibi Hacı Mehmet Öngel 102 yaşında Hakka yürüdü. Yaşamı boyunca İlçe merkezinde bulunan Mehmet Öngel İlköğretim Okulu, Çiftlik mahallesinde bulunan ve eşi adına yaptırdığı Çiftlik Naciye Öngel İlköğretim Okulu, eski hastane ek binasında bulunan diyaliz merkezi ve cami yaptırarak ilçemize kazandırdığı eserleri ile hizmet sevdalısı Öngel Havza’da son yolculuğuna uğurlandı.

Havza Kevser camiinde kılınan cenaze namazına Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, CHP Samsun İl Başkanı Tayfun Açık Göz, CHP Samsun Eski milletvekili Suat Binici, Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve Öngel Ailesinin sevenleri katıldılar.

Eşi ve kendi adına yaptırdığı okulda okuyan ortaokul öğrencileri Mehmet dedelerini son yolculuğunda yalnız bırakmayarak helallik aldılar. 7 çocuk sahibi Hayırsever işadamı Mehmet Öngel’in en büyük oğlu Korkmaz Öngel ile bir araya gelen öğrencilere Korkmaz Öngel tavsiyelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam; “İnsanlar bedenen ölürler  ama bazıları ölümsüzdür. Bir çok zengin gelip geçti  Havzadan, geride bitmez bir miras bırakarak .Şimdi isimleri sadece mezar taşlarında kaldı, tabi mezar taşları  yapılmış ise !! Mehmet ÖNGEL  ismi bu dünya var oldukça onlarca, yüzlerce, binlerce, milyonlarca öğrencinin diplomasında ismi olacak, ismi yaşayacak. Dedesi torununa, torunu kendi torununa biz Mehmet ÖNGEL İlköğretim okulundan mezun olduk, torun da torununa biz de o okuldan mezun olduk diyecek. Böyle bir güzellik, böyle bir kalıcı miras olabilir mi? Aydınlattığı dünya, aydınlattığı yol, yoldaşı olacağına, ahiretini aydınlanacağına inanıyoruz. Mekanı cennet olsun, ışıklar, nurlar içinde uyusun” dedi.

Aile adına açıklama yapan Korkmaz Öngel; “Değerli aile büyüğümüz, babamızın acısına ortak olan, uzak ve yakın demeden gelen, arayan ve başsağlığı dileyen tüm dost ve sevenlerimize teşekkür ederim.  Babamızın yaptırmış olduğu okulda okuyan öğrencilerimizin gelmesi bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Allah Razı Olsun” dedi.

Hacı Mehmet Öngel, Kevser camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Göçmenler mahallesinde bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR