Eğitim-Bir-Sen İstişare Toplantısı Yapıldı

Eğitim-Bir-Sen Havza Temsilciliği tarafından ilçemizde yemekli istişare toplantısı düzenlendi.

Eğitim-Bir-Sen İstişare Toplantısı Yapıldı

Eğitim-Bir-Sen Havza Temsilciliği tarafından ilçemizde yemekli istişare toplantısı düzenlendi.

Havza Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulu yemekhanesinde düzenlenen yemek programı sonrası, Arife Çelik Konferans Salonunda Eğitim-Bir-Sen üyeleri ile istişare toplantısı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan ilçe temsilcisi Numan Kurt, sadece toplu sözleşmede değil hayatın her alanında mücadele verdiklerini belirterek; “ tüm özlük hakları güvence alına alınmış, çağdaş statüde istihdam istiyor, bu alanda sözleşmeli ve mülakatla alımlara karşı çıkıyoruz. Öğretmen ve velinin dokunulmaz, öğretmenin ise rahat dokunulabilir olduğu uygulamalardan vazgeçilsin istiyoruz. İş güvenliği kırmızıçizgimizdir ve bunun mücadelesini de sonsuza kadar yapmaya hazırız” dedi.

Memur-Sen Samsun Şube ve Eğitim-Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu faaliyetler hakkında bilgiler vererek; “Bundan 20 yıl önce kurucumuz Mehmet Akif İnan bir gün bu ülkede en yetkili sendika biz olacağız demişti. O zaman sayımız 15 bin civarında idi bugün 450 bin üyesi ile yetkili sendikayız sayımız her geçen gün artmaktadır. Sendika olarak mücadelemiz geçmişten bu güne her alanda devam etmektedir. Myanmar’da, Afrikada kuyu açan bu sendika dünyada tüm mazlumların yanındadır” dedi.

Memur-Sen Samsun Şube ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Nejdet Güneysu Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Eğitim-Bir-Sen Başkanıİlçe başkanı Numan Kurt, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

Program sonunda Samsun’da yılın öğretmeni seçilen Kadir Bolat, farklı eğitim çalışmaları ile adından söz ettiren ve eğitim yıldızları il birincisi olan Ahmet Çiftçi ile Eğitim-Bir-Sen’liler futbol turnuvasında il birincisi olan Eğitim-Bir-Sen Havza şubesi futbol takımına plaket ve sertifikaları verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz