Öncelikli Hedefimiz Göçün Önüne Geçmek

Havza Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) yemekli toplantıda bir araya geldi.

Öncelikli Hedefimiz Göçün Önüne Geçmek

Havza Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) yemekli toplantıda bir araya geldi.

Havza Tuğra Otelde düzenlenen toplantıya HASİAD Başkanı Fikret Bıyık, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Esnaf ve Kefalet başkanı Ömer Büyük ve HASİAD yönetimi katıldı.

Aylık toplantılar düzenleyen HASİAD toplantısında Avrupa Birliği projelerini gündeme aldı. Yönetim kurulu genişletme çalışmalarında da bulunan dernek faaliyetlerini genişletmek için çalışmalar başlattılar.

Yenilen yemeğin ardından açılış konuşmasını Yapan HASİAD Başkanı Fikret Bıyık göçün önlenmesinin öncelikli hedefleri olduğunu belirterek; “ Uzun soluklu bir maratona çıktık yavaş ama emin adımlarla yürüyeceğiz, ilçe olarak çok şanslıyız. Bizimle hareket eden Ticaret Odamız ve Esnaf Kefalet odamız var. Hiçbir olumsuzluk yaşamadık çünkü ortak hedefimiz Havza ve Havzalılar. Bu nedenle yönetimimizi biraz daha genişleteceğiz. İlçemizde Avrupa Birliği ve benzeri projelerden anlayan Seyit Ahmet Dikmen hocamızın da desteği ile ilk önce İlçemizin nelere ihtiyacı var neler yapabiliriz sonra ise öncelikli olarak göçü önleyecek çalışmalar yapacağız. Sonrasında esnafımız ve öğrencilerimiz için projeler yapmayı düşünmekteyiz” dedi.

Seyit Ahmet Dikmen projelerde başvurulabilecek kurumları anlattı; “AB, OKA, IPARD, KOSGEB gibi kurumlarımız yapılan işe ve projeye göre desteklemeler ermektedir. Yönetimin istekleri doğrultusunda bireysel veya iş birliği güç birliği adı altında esnaflarımız ve işletmelere bilgiler verilerek hibe desteklerinden yararlanmaları sağlanabilir. Avrupa Birliği nezdinde sivil toplum diyalogu kurularak dernek faaliyetleri genişletilebilir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz