Başarı Bedel İster ile Hayat ve Sanat Seminerleri Verildi

Havza Kaymakamlığı ve Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Havza’da iki ayrı seminer düzenlendi.

Başarı Bedel İster ile Hayat ve Sanat Seminerleri Verildi

Havza Kaymakamlığı ve Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Havza’da iki ayrı seminer düzenlendi.

Emekli Akademisyen ve şair Prof. Dr. Nurullah Genç tarafından verilen başarı Bedel İster semineri öğrencilere verildi.

Konferansına fotoğraflı şiir dinletisi ile başlayan ve başarıya giden yolun sırlarını anlatan Prof. Dr. Nurullah Genç, başarılı olmanın yolunun çok boyutlu düşünmeye açık olmaktan geçtiğinin altını çizdi. Öğrencilere hedef belirlemeleri gerektiğini söyleyen Genç, "Aradığınızı bilmiyorsanız ne bulduğunuzu da bilemezsiniz. Öncelikle hedefinizi belirleyin ve o hedefi gerçekleştirmek için elinizden geleni yapın. Zor kavramını unutun. Zorluklar karşısında tekrar hedefinize doğru yılmadan gidin" şeklinde konuştu.

Okul Öğretmenlerine yönelik yapılan ikinci programda Prof Dr. Nurullah Genç “Hayat ve Sanat” isimli seminer düzenledi.

Bu programda konuşan Genç, insanların edebi düşünceleri bakımından üç kısma ayrıldığını ifade ederek, “Birinci kısım insanlar; sıradan düşünen, duyu organları ile yaşayan, mutluluğu oyuncaklarında arayan kişilerdir. İkinci kısım insanlardaysa akıl hâkimdir. Hesap kitapla yaşan kişilerdir. Üçüncü kısım ise hem duyu organları hem de akıllarını kullanan, yüreklerine müracaat eden kişilerdir. Bu nedenle üçüncü kısımdaki kişilerin önemsenmesi gerekir. Bu programa katılan konuklarında buna güzel bir örnek teşkil ediyorlar. Duygusal olan ve yaptıkları işte akıllarını da kullanan kişiler her zaman daha iyi kararlar alabilirler. Çünkü insanlar,  kalplerin Allah’ın okuduğu kitap gibi olduğunu bilmeleri halinde daha adil ve güzel davranışlar sergileyebilirler” dedi.

Programlara Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, İlçe Emniyet Müdürü vekili İsmail Kahyaoğlu, Havza Müftüsü İlyas Akyazı, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cafer Uzun ve protokol üyeleri ile öğrenci ve öğretmenler katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz