Kitapları Konuşturan Anneler Projesi

Kitapları Konuşturan Anneler projesine katılan bayanlara sertifikaları verildi.

Kitapları Konuşturan Anneler Projesi

Kitapları Konuşturan Anneler projesine katılan bayanlara sertifikaları verildi.

Havza Muzaffer Tahmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehberlik bölümü tarafından hazırlanan proje kapsamında ilçemizde 11 veli 12 hafta boyunca öğrencilere kitapları tanıttılar.

Havza Muzaffer Tahmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehberlik bölümü öğretmenleri Murat Kutbay, Hami Karaca ve Didem Karahan tarafından yürütülen ve 12 hafta süren “Kitapları Konuşturan Anneler” isimli projenin belge töreni gerçekleştirildi.

Projede İlk Kıvılcım Anaokulundan katılan 11 veli 12 hafta süresince; her hafta bir velinin okuduğu çocuk eğitimi içerikli kitaptan paylaşımlarda bulunması ve kitaplar üzerine konuşmalar yapılması şeklinde oturumlar gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen belge töreninde İlçe Milli eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlk Kıvılcım Anaokulu müdürü Nuray Kahraman, ilk Kıvılcım Anaokulu müdür yardımcısı Gülsüm Arslan ve Rehberlik Araştırma Merkezi müdürü Ömer Faruk Çakmak tarafından katılım belgeleri verildi.

Okul Müdürü Ömer Faruk Çakmak; “Okul öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan Kitapları Konuşturan Anneler projesi kapsamında 11 velimiz 12 hafta boyunca öğrencilerimize okudukları kitapları anlattılar. Projemiz ile velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında, çocuk eğitimi ile ilgili bilgilerinin arttırılması hedeflenmiştir” dedi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam okuma alışkanlığının önemine değinerek; “İlçemizde her gün 1 saat okuma dersleri ve öğretmenlerimizin hazırladığı diğer projelerin yanında Samsun valiliği tarafından saat 20.00’da her gün düzenlenen Samsun Okuyor projesi ile ilimizde ki ve ilçemizdeki her yaştan vatandaşımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu tür projeler ile okuyan bir nesil hedeflenmektedir. Projemize katılan annelerimize teşekkür ederim” dedi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz