CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Havza ilçe danışma kurulu ve istişare toplantısı gerçekleşti.

CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Havza ilçe danışma kurulu ve istişare toplantısı gerçekleşti.

CHP Havza İlçe binasında düzenlenen toplantıya CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP İL Başkanı Tufan Açıkgöz, CHP İlçe Başkanı Ertaş Çoban, İl ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Ertaş Çoban danışma kurullarının amacının bulunduğu yerlerdeki örgütler içinde sosyal ekonomik ve kültürel projeleri yerine getirmek ve eksikleri gündeme getirmek olduğunu belirterek; “ Önümüzdeki mart ayında yerel seçimler yapılacak, CHP kullanmış olduğu sistem tamamlanmış ve hazırdır, seçimlere yüzde doksan hazırız. Tüm Türkiye’de olumsuz olan her şeyin sorumlusu olarak bilinçli olarak CHP gösterilmektedir. Ülkenin kurulması ve , bu gün sata sata bitiremedikleri kazanımlar CHP’nin eserleridir. Yeni parti binamızın fiziki alt yapısı yapılmaktadır. 23 nisan tarihinde faaliyete açılması için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

CHP İL Başkanı Tufan Açıkgöz yolsuzluklar ve çocuk istismarları meclis gündeminde araştırılması gibi konularda Ak Parti’nin ret oyu verdiğini belirterek; “Merkez Bankası Cumhuriyet tarihinde ilk defa yıl  onu tahminlerini yapamaz oldu, bakan  Yüzde 7,5 büyüme olduğunu açıkladı. Çarşıya pazara gidin sorun ekonomide büyüme olmadığını köylü size söylesin. Üreticinin ve müstahsilin hakkını savunan bir anlayış yok. Sayın Cumhurbaşkanı Samsun’a geldiğinde müjde dediler fabrika vaat etmedi. 15 yıllık hikayenin sonu geliyor. Bunu İstanbul’da hayır bloğu daha fazla çıktı. Seçimi dinamizim kazanır, sağlam projeler kazanır. Yerel seçimler sonrası ülke ikinci bir seçime gidecek Bu seçim, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimi değildir. Bu seçim, ülkeyi tek adam rejimine teslim etmemek için demokratik mücadele verenlerin seçimidir” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek güncel konulara değinerek; “Mevcut yönetimde insanlar bir korku içerisindeler bizlerle yan yana gelmeye korkar vaziyete gelmişler.  İnançlarımızla oynayan, ihanet ve şerle seçimlerin nasıl alındığını komu oyunda dinliyorsunuz. Buna izin vermeyeceğiz. Ekonomik şartların ağırlaştığı  aile düzenlerinin bozulduğu ve sıkıntı çekmektedir. Bunun sebebinin siyasi iktidar olduğunu bilmemiz gerekiyor. Artık yönetemiyorlar. Hayatın her alanında bizimle hareket edebilecek farklı düşünce, yaşam tarzı ve hayat görüşü olan insanlarla aynı ortamda buluşabiliyoruz. İlk seçimde bunların yönetemez haldeki durumları nedeniyle gitmeleri gerektiği söylenmektedir. Örgütlerimiz ile birlikte yerel seçimlerde daha çok çalışmalıyız” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası ilçede yaşanan sorunlar, İlçe belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar ve yapması gereken konularda partililer ile katılımcılar istişare ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz