GÖRMEZDEN GELMEYELIM FARKINDA OLALIM

arşıyaka İlkokulu Rehberlik Servisinin hazırlamış olduğu GÖRMEZDEN GELMEYELIM FARKINDA OLALIM projesinin ikinci etabı Rehber Öğretmen Müşerref Ödemiş ve Dilek Aykaç koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

GÖRMEZDEN GELMEYELIM FARKINDA OLALIM

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Maarif Hareketi kapsamında Karşıyaka İlkokulu Rehberlik Servisinin hazırlamış olduğu GÖRMEZDEN GELMEYELIM FARKINDA OLALIM  projesinin ikinci etabı Rehber Öğretmen Müşerref Ödemiş ve Dilek Aykaç koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

       Projenin amacı öğrencilere farklı gelişim özelliği yada engellere sahip bireyler konusunda farkındalık yaratmak empati yeteneklerini geliştirmek  çeşitli nedenlerle bedensel zihinsel ruhsal yeteneklerini kaybetmemeleri için nasıl davranmaları konusunda önleyici rehberlik çalışması yapmaktır.

Projenin birinci etabı Ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Bu etapta Görme engelli bireyler konusu işlenmiştir. Öğrencilere konuyla ilgili resim boyama ve körebe oyunu etkinliği yaptırılmıştır. Amasya Altı Nokta Körler Derneğinden çalışan görevliler projeye destek olmuştur.

   İkinci etabına Karşıyaka ilkokulunda hazırlanan projemiz Samsun Engelliler Federasyonu görevlisi Saliha Celebi ve katılan görevli öğrenci ve öğretmenler sunum yaparak destek oldular. Işaret dili ile İstiklal Marşını söyleyen öğrenciler büyük beğeni topladı. İşaret diliyle şarkılar söylendi.

Program sonunda Okul Müdürü Necip Pepeç konuklara teşekkür ederek; Okulumuz tarafından hazırlanan projemize destek olan herkese teşekkür ederim. ilk iki etabı tamamladığımız projenin üçüncü etabı Otizm olacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz