HAVZA ZİRAAT ODASI ÜYELERİNE YÖNELİK 3.CÜ FUAR GEZİSİ DÜZENLEDİ

Havza Ziraat Odası çiftçi temsilcileri ve delege muhtarların katılımı ile 15.si düzenlenen uluslararası Konya Tarım fuarına katıldı.

HAVZA ZİRAAT ODASI ÜYELERİNE YÖNELİK 3.CÜ FUAR GEZİSİ DÜZENLEDİ

Havza Ziraat Odası çiftçi temsilcileri ve delege muhtarların katılımı ile 15.si düzenlenen uluslararası Konya Tarım fuarına katıldı.

 Havza Ziraat Odası başkanlığı tarafından yönetim kurulu üyeleri, çiftçi temsilcileri ve delege muhtarların katılımı ile üyelerini Konya’da düzenlenen tarım fuarı ve bir dizi gezi ziyaretleri kapsamında tur düzenlendi.

Oda Bünyesinde kiralanan üç otobüs ve yaklaşık 110 çiftçi temsilcinin katılımı ile Havza Ziraat Odası Konya ve Nevşehir, illerine gezi turu düzenleyerek çiftçilerle bir arada oldular.

    Havza’da üretim yapan çiftçiler Ziraat odası yönetimi  gelişen ve değişen teknoloji karşısında çiftçilerin bilgilenmeleri ve tarımsal ürün ile tarım makinelerinin sergilendiği uluslar arası tarım fuarına katıldılar.

Büyük traktörleri gören vatandaşlar ise neredeyse insan boyunu geçen tekerleklerin yanına geçerek fotoğraf çektirmekle yetindi.

Fuar sonrası görüşlerini belirten Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, “Amaçlarının birlik ve beraberlik olduğunu bu senede bu geziyi tertip ettiklerini belirtti.” Gezimizin birinci günü yapılan sabah kahvaltı ve Konya’da Mevlana türbesi ziyaret edildi sonrası 20-24 Mart tarihleri arasında düzenlenen 15. Uluslararası Konya Tarım Tarımsal ürünler mekanizasyon Fuarına çiftçi temsilcilerimiz delege muhtarlarımızın katılımını sağlayarak bir gezi düzenledik. Çiftçilerimizle birlikte fuara gidilerek, tarım sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmelerine imkân sağladık. Tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergilendiği alım, satım ve bilgi alışveriş imkânını elde edildiği tarım fuarında çiftçilerimiz yeni teknoloji ürünü traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim, dikim makineleri modern makine ve ekipmanları ve diğer birçok makineleri yerinde görme ve değerlendirme imkânı buldular. Aynı gün akşamı ise konaklayacağımız otelde kalarak çiftçilerimizin dinlenmesini sağladık, ertesi gün sabahı ise Nevşehir, Ortahisar, Peri bacaları ve Avanos gezileri düzenlenerek programız son buldu emeği geçen yönetim kurulumuza ve katılım sağlayan çiftçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Geziye katılan çiftçiler adına konuşan eski belediye başkanı Halit Ulusoy iki günlük geziden memnun kaldıklarını ifade ederken gezi ile teknolojik tarım makinelerini tanıma imkânı bulduk. Ayrıca daha önce gitmediğimiz veya gidemeyeceğimiz yerleri görme fırsatı bulduk bu vesile ile birlik ve beraberlik kaynaşma adına güzel bir anı oldu. Havza Ziraat Odası yönetimine böyle bir geniş katılım ile düzenledikleri gezi için teşekkür ederiz. İnşallah bu tür geziler her fırsatta ve her sene düzenlenir, başkan Genç ve yönetimine teşekkür ederim dedi. Haber A. Çiftçi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz