Süheyl Batum, ADD Havza Şubesini Ziyaret Etti

CHP Eski Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum Havza Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret etti.

Süheyl Batum, ADD Havza Şubesini Ziyaret Etti

CHP Eski Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum Havza Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret etti.

Havza ADD’yi ziyaret eden Türk hukuk profesörü Süheyl Batum, Karadeniz Bölge temsilcisi Birol Yelekin,  Akdeniz Bölge Temsilcisi LEVENT Cemal Güngör, Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Havza CHP İlçe Başkanı Ertaş Çoban, ADD Havza Şube Başkanı Sevda Kurtiş ve ADD Üyeleri katıldılar.

Ziyarette konuşma yapan ADD Çarşamba Şube Başkanı Sevda Kurtiş, “Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Atatürkçü düşünceyi benimsemiş herkese derneğimizin kapısı açık, ancak siyasi kojektörde insanlar korktukları için Atatürkçü düşünceyi benimsemiş de olsalar derneğimize üye olmaya korkuyorlar. Atatürkçü düşüncenin toplumda daha çok insana ulaşabilmesi için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ben sizlere de ziyaretinizden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ADD Karadeniz Bölge sorumlusu Levent Yelekin Türkiye’de 340 tane şubenin bulunduğunu belirterek; “Tüm şubelerimizi ziyaret ediyoruz. ADD potansiyeli bir güç ama bu potansiyelimizi değerlendiremediğimizi düşündük ve ortak kaygılarımız olduğunu görerek yola çıktık. Şubelerimizden daha etkin bir ADD olmasını beklentisi var.ziyaretlerimizde  ADD nasıl olmalı, Vatandaş bizlerden ne bekliyor bu sorularla beraber şubelerimizin istek ve temennilerini diniliyoruz” dedi.

ADD’yi bilen orada yönetici olarak konuştuğum arkadaşlarımız ile örgütümüzün desteği ile yola çıktık. Bu kararı Türkiye’de siyasal kurumlar biraz yanlış işliyor, bütün siyasal kurumlarda bu var, bir veya 5 kişi karar alıyor ve diğer herkeste buna uymak zorunda kalıyor. Dünyanın en zeki insanı da olsa böyle bir yapının başarılı olması söz konusu değil. 10 yıl önce bazı kavramları biz insanlara anlatabiliyorduk. Öyle bir toplum yaratıldı ki; ben siyaset yaptığım dönemlerde insanların kapısını çaldığımızda laiklik, halkçılık gibi kavramları kullanırken ‘Aman oy alamayız’ diyenler oldu. Ancak siyaseti geride bıraktık. Atatürkçü Düşünce Derneği’ndeki arkadaşlarımız gelerek Atatürkçü düşüncenin özgürce ifade edilebilmesi ve birlik beraberliğin daha çok artırılması için çalışma başlatacağız. Bizler de bunun içerisinde memnuniyetle yer alacağımızı belirttik ve bu bağlamda tüm şubelerimizi geziyoruz ve yapabileceğimiz çalışmaları anlatıyoruz” diye konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz