Üreticilere Silajlık ve Yağlık Mısırı Tohumu Dağıtıldı

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Tarım Kredi Kooperatifi Samsun Bölge birliği iş birliği ile yürütülen Birliği Çayır Mera ve Yem Bitkileri Geliştirme Projesi kapsamında Havza’da üreticilere Mısır tohumluğu dağıtıldı.

Üreticilere Silajlık ve Yağlık Mısırı Tohumu Dağıtıldı

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Tarım Kredi Kooperatifi Samsun Bölge birliği iş birliği ile yürütülen Birliği  Çayır Mera ve Yem Bitkileri Geliştirme Projesi kapsamında Havza’da üreticilere Mısır tohumluğu dağıtıldı.

Havza Tarım ve Kredi Kooperatifi Önünde yapılan dağıtım programına Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı, Havza Belediye Başkanı Murat İKİZ, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, İl Müdür Yardımcısı Bayram AY, Bölge Birliği Müdür Yardımcısı Şemis Kalem, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Lale Baykal ve Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Namık Akgül ve Havza Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüsamettin İlhan, İlçe Müdürleri ve üreticiler katıldılar.

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı yapmış olduğu açılış konuşmasında Vezirköprü, Havza, Ladik ve Kavak ilçelerinin hayvancılık potansiyeli olduğunu belirtek; “Hayvancılık yapan çiftçiler ve işletmelerin girdi maliyetlerinin büyük yekününü kaba yemin tedariki oluşturmaktadır. Projemizin amacı yem bitkileri ekiliş alanlarının artırılması, sertifikalı tohum kullanımının yaygınlaştırılması ve silajlık mısır üretimi yapan çiftçilerimizin ücretsiz olarak tohumluk tedariklerinin sağlanmasıdır. Çiftçilerimiz kaba yem üretimini kendilerinin yapması durumunda girdi maliyetleri düşecektir. Girdi maliyetleri ne kadar düşerse üretici daha fazla üretime yönelecek ve kırmızı et üretimi o kadar artacaktır. Bu kapsamda Havza’da 3500 dekar Slajlık Mısır 2250 dekar dane mısır ekimi gerçekleştirilecektir” dedi.

Yapılan Konuşmalar sonunda üreticilere  Çayır Mera ve Yem Bitkileri Geliştirme Projesi kapsamında 540 torba Hibrit Silajlık Mısır Tohumluğu, Yağlık Dane Mısır alanlarının geliştirilmesi projesi kapsamında 370 torba Hibrit Dane Mısır Tohumluğu dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Belediye Meclis Üyeliğine Bağımsız Aday
Havza Belediye Meclis Üyeliğine Bağımsız Aday
Havza Ak Parti İlçe Başkanlığında Aday Tanıtımı
Havza Ak Parti İlçe Başkanlığında Aday Tanıtımı