Havza MYO’da Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü kapsamında Havza Meslek Yüksek Okulunda öğrencileri tarafından anma etkinliği düzenlendi.

Havza MYO’da Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü kapsamında Havza Meslek Yüksek Okulunda  öğrencileri tarafından anma etkinliği düzenlendi.

Okulun 1 nolu amfisinde düzenlenen programa Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Adem Asan, Havza Muharip Gaziler Derneği Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Harun Saat, Okul müdür yardımcıları öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldılar.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Adem Asan’ın açılış konuşmasından sonra sahne alan Havza Muharip Gaziler Derneği Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Harun Saat öğrencilere Kıbrıs Barış Harekatının neden  yapıldığı ve yaşanalar olaylara değinerek; “Dün Çanakkale’de sonra Kıbrıs’ta şimdi ise Afrin’de  7 düvelle savaştık savaşıyoruz. Bizim bizden başka dostumuz yok, birlik olmalıyız tarihimizi ve yaşanan olayları iyi bilmeliyiz” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası etkinlik kapsamında öğrenciler tarafından şiir dinletisi, oratoryo ve tiyatro oyunu sergilendi.

Program Sonunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Lisesi öğrencileri Gazi Harun Saat’e ç,çek takdim ederek toplu fotoğraf çekindiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz