Madeni İşler Esnaf Odasında Cesur Şahin Dönemi Başladı- Video Haber

İlçemizde Faaliyet gösteren Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Madeni İşler Esnaf Odasında Cesur Şahin Dönemi Başladı- Video Haber
Haberin videosu için tıklayın!

İlçemizde Faaliyet gösteren Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası  olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Lider Düğün salonunda yapılan genel kurula Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Başkan Vekili Uğur Tüfekçi,  Başkan Vekili Ali Rıza Kaya, Havza Madeni İşler Odası Başkanı Fahri Çiftçi, Havza Şoförler Odası Başkanı Ertuğrul Pekpolat, Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Büyük, Havza Bakkal Bayii ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Emin Aysan, siyasi parti temsilcileri, oda üyeleri ve davetliler katıldılar.

Madeni İşler Odası Başkanı Fahri Çiftçi, 2005 yılında Cevat Acar’dan görevi devraldığını belirterek; “12 yıldır sizlerin teveccühü ile 3 dönemdir oda başkanıyım hepinizden Allah Razı Olsun kimse karşıma aday olarak çıkmadı. Bizde sizin bu teveccühüne karşı elimizden geldiği kadar  odamıza sahip olarak, kasamıza sahip olarak sizlere hizmet etmeye çalıştık. Odamızın yapmış olduğu faaliyetleri taktirinize sunuyorum. Havzamızda ilk defa iftar programları düzenledik. Esnafımızla Çanakkale ve Bursa gezileri düzenledik, sizden aldığımızı yine sizinle beraber harcadık. 2005 yılında görevi aldığımızda ne odamız vardı ne masa ne sandalyemiz. Şuanda bir odamız var 20-25 bin lira civarında da kasamızda paramız var. Bazı fedakarlıklar yaparak bu paralar bu durumlara geldi helali hoş olsun.  Devletimizin bir an önce yapması gereken kanunla odaları birleştirmektir. İlçemizde 3-4 tane oda var bu odalar birleşerek daha güçlü daha kuvvetli olur, bu gün bir esnafımızın iş yerine hırsız girse yangın olsa esnafımıza her türlü desteği sağlayabiliriz. 3 dönem içerisinde esnafın sorunlarını dile getirdik, bizim en çok üyemiz sanayi sitemizde bulunmakta.  Sanayi sitemizin yol sorununu daha önce beraber defalarca gündeme getirmemize rağmen o dönemi siyasileri, belediye encümenleri müdahil olmadılar ve yol kapandı. Bizim çabalarımız yetersiz kaldı. Ayda çıkmadığı için 3 dönem görevimi yaptım, bu dönemler içerisinde başkan yardımcılığı görevini yürüten Cesur Şahin kardeşime devrediyorum. Kendisi sanayiden çırak olarak yetişmiş ve sanayinin sorunlarını bilen bir kardeşimizdir. 3 dönem boyunca haklarımız birbirimize geçmiştir, ben hakkımı helal ediyorum sizlerde helal edin” dedi.

 Havza Madeni İşler Esnaf Odasında Cesur Şahin başkan seçildin beri Fahri Başkanım ile birlikte odanın faaliyetlerinde yer aldık. 3 dönem sonunda Fahri başkanımız bu görev sana yakışır dedi sizlerinde oylarınızla İnşallah bu göreve devam edeceğim. Esnafın sorunlarını en iyi bilenlerden biriyim, inşallah sizlerle ve birlik başkanımızın desteği ile bu sorunları en yakın zamanda çözmeye çalışacağım. Yağmur yağmasına rağmen genel kurulumuza teşrif eden herkese teşekkür ederim” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası 3 dönem boyunca başkanlık görevini yürüten Fahri Çiftçi ve Yönetim kurulu üyelerinden olan ve geçirdiği rahatsızlık nedeni ile görevinden ayrılan Ömer Kurt’a, Cesur Şahin tarafından plaket takdim edildi.

Divan heyetinin seçilmesinden sonra gündem maddeleri okunarak müzakere edikten sonra seçimlere geçildi. 239 üyesi bulunan odanın genel kurulunda tek liste halinde genel kurula gidildi.

120 kişinin katıldığı genel kurulda kullanılan 103 oyun tamamını alan, Cesur Şahin Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığına seçildi.

Odanın yeni yönetim kurulu asil üyeliklerine Şaban Döndür, Dursun Ali Beşli, Muhsin Yüksel, Ertuğrul Söme, Mehmet Ali Çolak ve Serdar Çelik'den Denetim üyeliklerine ise Mehmet Ekici, Recep Coşar ve Deniz Doğuş Bebekoğlu seçildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz