Öğrencilerin Becerileri Önceden Belirlenecek

Havza’da öğretmenlere yönelik Mesleki Eğitim Beceri Testi (MEBET) eğitimleri verildi.

Öğrencilerin Becerileri Önceden Belirlenecek

Havza’da öğretmenlere yönelik Mesleki Eğitim Beceri Testi (MEBET) eğitimleri verildi.

İlçede öğrencilerin Mesleki alanda becerilerini ölçmek amacıyla test programları düzenlenecek.

Kısa adı MEBET olan test programları kapsamında Havza Öğretmenevi lokalinde 24 öğretmene 3 gün süreyle 24 saatlik  hizmet içi eğitim verildi.

Sincan Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Türkoğlu ve Müdür Yardımcısı Gürler Soylu tarafından verilen eğitimlerde MEBET testinin uygulanması, Puantaj ve sonuçlarının değerlendirilmesi konularında bilgiler verildi.

Eğitimleri yerinde inceleyen Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Ankara ziyaretleri kapsamında gittikleri Sincan Erkunt Mesleki Eğitim Merkezinde testi tanıdıklarını belirten Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ilçemizde de böyle testlerin yapılması için özel ricada bulunduklarını belirterek; “Değerli öğretmenlerimiz Sincan Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Türkoğlu ve Müdür Yardımcısı Gürler Soylu beye teşekkür ederiz. Bu eğitim ile ilçede öğrencilerimizin gelecekte başarılı olacakları meslekleri belirlemelerinde faydalı olacaktır. 8. Sınıf seviyesinde bütün öğrencilerimize uygulanacak olan testler Samsun’da sadece Havza ilçemizde olacaktır. Projemiz başarı ile sonuçlanırsa Samsun genelinde de yapılacaktır” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz her insanın yaratılış gereği farklı becerilere sahip olduğunu belirterek; “ Ülkemizde Meslek seçim ve yönlendirmelerinde öğrencilerin aileleri veya aldıkları puanların yettiği branşlara göre seçimlerini yapmaktadırlar. Bu uygulama ile beceri ve yetenek esaslı olarak öğrencinin kabiliyetlerine göre seçebileceği meslekler belirlenmiş olacak.  Eğitim ve mesleki kalite bu sayede artacaktır. Yapılan test sonuçları Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullarımız ile velilere sunularak ilçemizde eğitim gören öğrencilerimizin başarısını sağlayacağız. Hizmet içi eğitimin verilmesinde emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere herke teşekkür ederim” dedi.

Hizmetiçi Eğitimler sonunda kurslara katılan öğretmenlere MEBER Sertifikaları Kaymakam Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sağlam tarafından verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz