Metruk Binalar Emniyetin Gündeminde

Havza Emniyet Müdürlüğü tarafından Merkez mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Metruk Binalar Emniyetin Gündeminde

Havza Emniyet Müdürlüğü tarafından Merkez mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Havza Emniyet Müdürlüğü Toplu Destekli Polis çalışmaları kapsamında Havza’da muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Havza Emniyet müdürlüğü binasında düzenlenen toplantıya Havza İlçe Emniyet müdür vekili İsmail Kahyaoğlu, Toplum Destekli Polis Memuru Özkan Cinbek, ilçe merkezinde bulunan 17 mahallenin muhtarları katıldılar.

Asayiş, hırsızlık olayları ve dolandırıcılık konularının konuşulduğu toplantıda ayrıca Mahallelerde bulunan ve uzun zamandır kullanılmayan metruk binalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı öncesi Toplum Destekli Polis Memuru Özkan Cinbek, muhtarlara yaşanan oylalar ve alınabilecek tedbirler konusunda brifing verildi.

Havza ilçe Emniyet Müdür vekili İsmail Kahyaoğlu metruk binaların ilçede büyük bir sorun teşkil ettiğini belireterek; “Daha önce bu binalar için birimlerimiz tarafından çalışmalar yapılarak, bina sahiplerine ulaşılmaya çalışıldı. Metruk Binalar amacı dışında olumsuz teşkil edilebilecek olaylar yaşanmasına sebep olacak yapılar arasında yer alıyor. Bu binalar ile ilgili yeniden bir çalışma yaparak yıkılan veya terk edilen yeni yerlerin güncellenmesi için muhtarlarımızın bilgilerine başvuruyoruz. Alınan bilgiler doğrultusunda Havza Belediyesi ile birlikte gerekli işlemler yapılacaktır. Ayrıca yol üzerinde bulunan ilçemizde ilçe içi hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarının çoğunluğu dışarıdan gelen vatandaşlar tarafından gerçekleşmektedir. Bu konuda mahalle halkının bilgilendirilerek, seyyar satıcı ve benzeri şüpheli şahısların 155 ihbar hattına bilgilendirilmelerini rica ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz