Tuzun Zararları Havzalılara Anlatıldı

İlçemizde 'Dünya Tuza Dikkat Haftası' dolayısıyla vatandaşlara fazla tuz kullanımının insan sağlığına zararları ve “Nefes Al, Hareket Et Yaşadığını Fark et” Pulmoner Rehabilitasyon Haftası anlatıldı.

Tuzun Zararları Havzalılara Anlatıldı

İlçemizde 'Dünya Tuza Dikkat Haftası' dolayısıyla vatandaşlara fazla tuz kullanımının insan sağlığına zararları ve “Nefes Al, Hareket Et Yaşadığını Fark et” Pulmoner Rehabilitasyon Haftası  anlatıldı.

Havza İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri 12- 18 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası' dolayısıyla Havza Mehmetçik Meydanı'nda, 'Fazla Tuzu Azalt Ömrünü Uzat' sloganıyla vatandaşlara fazla tuz kullanmanın zararları anlatıldı. Fazla tuz kullanmanın insan sağlığına verdiği zararlara dikkati çeken ekipler, özellikle 45 yaşın üstündeki vatandaşların tansiyonunu ölçtü. Tansiyonu yüksek olanlara tuz tüketimini azaltmaları önerildi. Ayrıca Pulmoner Rehabilitasyon Haftası kapsamında ise Sigarayı bırakarak, ilaçları doğru kullanarak ve düzenli egzersiz ile akciğerleri güçlendirme programı anlatıldı.

Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları Özen Çelik ve Kazım Büyükbayraktar Dünya Sağlık Örgütü, hipertansiyon, kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları başta olmak üzere obezite, diyabet ve bazı kanser türlerinden korunmak ve kemik sağlığını olumsuz etkilememek amacıyla günlük olarak tüketilmesi gereken tuz miktarını günde 5 gram olarak önermekte olduğunu vatandaşa anlattılar.

İlçe Sağlık Müdürlüğü, farkındalık oluşturmak amacıyla ilçe merkezi ve okullarımızda bilgilendirmeler düzenliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Karaaslan Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
Karaaslan Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
6 İlçede Aranan Hırsızları Havza Emniyeti Yakaladı
6 İlçede Aranan Hırsızları Havza Emniyeti Yakaladı