Çanakkale Ruhu Seher Vakti Doğar Etkinliği Düzenlendi

Dördüncüsü düzenlenen Çanakkale Ruhu Seher Vakti Doğar Projesi kapsamında Havza’da asker karanavası dağıtıldı.

Çanakkale Ruhu Seher Vakti Doğar Etkinliği Düzenlendi

Dördüncüsü düzenlenen Çanakkale Ruhu Seher Vakti Doğar Projesi kapsamında Havza’da asker karanavası dağıtıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle Havza Kaymakamlığı, Havza Belediyesi, Havza İlçe Müftülüğü, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muharip Gaziler Havza Temsilciliği ortaklığı ile dördüncüsü düzenlenen Çanakkale Ruhu Seher Vakti Doğar Projesi kapsamında öğrencilere ve halka sabah namazı sonrası Çanakkale cephesinde asker karavanası olan kırık buğday çorbası ve ekmek dağıtıldı.

Sabah Saat 05.30’da Kevser Camisi'nde Kuran-ı Kerim okundu namaz sonrası ise şehitler için mevlit okundu. Havza Müftüsü İlyas Akyazı ve Kevser Camii İmam ve hatipleri tarafından okunan Mevşit Sonrası Müftü Akyazı Şehit, gazi ve Afrin’de yürütülen operasyonda görevli askerlerimiz için dualar okundu.

Mevlidin ardından hazırlanan Çanakkale'de asker karavanası olan kırık buğday çorbası ve ekmek öğrenciler ve halka dağıtıldı.

Programa Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Jandrama Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, Askerlik Şube Başkanı Bahadır Çay, Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlçe Emniyet Müdür vekili İsmail Kahyaoğlu, Sivil toplum kuruluşlar, siyasi parti temsilcileri,  protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Dağıtılan çorbanın ardından yapılan dua sonrası Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Kevser Cami önünde açılan Çanakkale Sergisi gezildi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz:  " Havza'da öğrencilerimizle vatandaşlarımızla ve kamu kurumlarında çalışan mesai arkadaşlarımızla beraber olduk. Amacımız şehitlerimizi unutmadığımızı onların değerlerine mümkün mertebe bağlı kaldığımızı göstermekti. Gençlerimize Çanakkale'nin nasıl bir savaş olduğunu, orada şehitlerimizin ve oradaki gazilerimizin bizler için yapmış olduğu fedakarlığı gösterebilmekti, onları anlatabilmekti. Bu organizasyona katılan tüm kurumlarımıza, Havza halkına ve öğrencilere teşekkür ediyorum. " dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz