Havza’da Üretilip Avrupa’ya Satılıyor

Ayba Tekstil 100 kişi çalışanı ile Havza’ya katkı sağlayan ilçede sayılı fabrikalar arasında olmaya aday.

Havza’da Üretilip Avrupa’ya Satılıyor

Ayba Tekstil 100 kişi çalışanı ile Havza’ya katkı sağlayan ilçede sayılı fabrikalar arasında olmaya aday. 

Havza İcadiye Mahallesi Şehit Hasan Aktar Caddesinde 2013 yılında Kurulan işyerinde Havza’da üretilen ürünler İspanya’nın sayılı markalarından ZARA’ya ihracat yapıyor.

 Türkiye İş Kurumu destekleriyle kurulan fabrikada 30 kişi ile başladıklarını şuan itibari ile fabrikada 100’ün üzerinde çalışan olduğunu bildirdi.

 Çalışanların % 80’i kadın işçilerden oluştuğu,  İşletme Müdürü Remzi Bayram, Havza’da böyle iş sahalarına ihtiyaç duyduğunu ve buna cevap verecek işletmelerin olması gerektiğini söyledi.

Bizim farkımız dışarıdan aldığımızı Havzada kullanarak Havza esnafına katkıda bulunmak.

Havzada işsizliğin önüne biran önce geçilmeli gazetenizden de takip ettiğimiz kadarı  ile Havza her geçen yıl sürekli göç vermekte Remzi Bayram, ”Bunun için diğer iş adamlarının da istihdam sağlayabilecekleri bir fabrikayı gönül rahatlığıyla yatırım yapmalarını bekliyoruz. Burada kurduğumuz fabrika birçok kişiye ekmek kapısı oldu. Eğer bu gibi yatırımlar ilçeye yapılırsa, hem göç önlenmiş olur, hemde kentin değişimine katkı sunar” diye konuştu.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ÇALIŞAN KADINLAR UNUTULMADI

Ayba Tekstil İşletmesinde Kısım sorumlusu Murat Aydın ise Çalışan Kadınların 8 Mart Çalışan Kadınlar gününde fabrikada gül dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Özellikle kadın çalışanların ağırlıklı olduğu fabrikada usta eğitici olarak çalışan Meryem Saraç “Bu fabrika özellikle biz kadınlar için çok iyi oldu. Erkekler çalışmak için batı illerine gidebiliyorlar. Fakat bizim öyle bir imkanımız yok. Bizimde çalışabileceğimiz iş sahalarının ilçemizde olması bizi çok mutlu etti. Evde boş oturarak zaman geçiriyorduk. Fakat şimdi hem üretim yapıyoruz hem de ailemize katkı sağlıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz