Pir Sultan Abdal Derneğinden Kadınlar Günü Kutlaması

Havza Pir Sultan Abdal Kültür Derneği düzenlediği etkinlik ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Pir Sultan Abdal Derneğinden Kadınlar Günü Kutlaması

Havza Pir Sultan Abdal Kültür Derneği düzenlediği etkinlik ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Havza Ancere Otel Balo salonunda düzenlenen etkinliğe CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP İlçe Başkanı Ertaş Çoban, Dernek Başkanı Bektaş Çoban, Siyasi Parti temsilcileri, çevre ilçelerin dernek yöneticileri ve davetliler katıldılar.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Bektaş Çoban emekçi kadınların gününü kutlayarak, "Derneğimizin yönetimine yeni seçildik, yönetimimiz ile birlikte ilçemizde daha aktif faaliyetler gerçekleştirmek amacındayız. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında emekçi kadınları bir araya getirmek için böyle bir organizasyon düzenledik. Afrin’de askerimiz mücadele ederken müzik ve eğlenceden uzak Deyiş ve türkülerimiz gecemizde sahne alacaktır.  Programımıza katılan herkese teşekkür ederim. Kadınlar gününüz kutlu olsun" dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Afrin’de şehit olan askerilerimize Allah’tan rahmet gazilerimize geçmiş olsun dileklerini ileterek başladığı konuşmasında; “Afrin’de güvenlik güçlerimiz mutlaka olacak, ileriki yıllarda sınırlarımızın değiştirilmek istendiği bir olaya doğru gidiyoruz. Buna engel olmak için ordumuzun Afrin’de olması doğrudur. Ve ordumuzu destekliyoruz” dedi.

On İki Yıldız Kültür Bilim Eğitim ve Sosyal Yaşam Vakfı tarafından Havza’da yapımı devam eden Cemevi’nin inşaatının tamamlanacağı müjdesini veren Zeybek; “Önümüz Aşure gününe kadar buranın tamamlanmasını için çalışmalarımızı hızlandıracağız. İnşallah Aşuremizi yiyeceğimiz, ibadetimizi yapacağımız, modern gasilhanesi ile faaliyete geçmiş olacak. Bu konuda vatandaşlarımızdan da destek beklemekteyiz. Az veren candan çok veren maldan verir buranın sahiplenilmesi için tüm vatandaşlarımızdan öşür ve katkı vermelerini istiyoruz. Davete katılan kadınlarımız ile tüm dünya kadınlarının günü kutlarım” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası Gurup Zemheri gecede sahne alırken, katılımcılara yemek ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza MTAL, Robot Yarışmasında
Havza MTAL, Robot Yarışmasında
U-12 KARMASI ANTALYA’YA UĞURLANDI
U-12 KARMASI ANTALYA’YA UĞURLANDI