Özel Öğrencilerimiz Yine Şampiyon Oldular

Havza Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Okulu öğrencileri 17 Sporcu ile 25 Madalya kazandı

Özel Öğrencilerimiz Yine Şampiyon Oldular

Havza Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve  İş Okulu öğrencileri 17 Sporcu ile 25 Madalya kazandı.

      2017-2018 Eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetleri kapsamında Samsun İlkadım Atletizm pistinde düzenlenen Özel Sporcular Atletizm Şampiyonasında Havza Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve  İş Okulu katılmış olduğu bir çok branşta derece elde ederek geçen yılki başarısını yükseltti.

Yaşlarına göre yıldızlar ve gençler dallarında mücadele eden öğrenciler ayrıca yapılan yarışmalarda sporcular engel durumlarına göre; down sendromu, otizm ve mental olmak üzere 3 kategoride ferdi olarak değerlendirildi.

       Havza Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Okulu olarak 3 down sendromlu, 2 otizimli ve 12 mental olmak üzere toplamda 17 sporcu ile yarışmalara katılım sağlayarak geçen yıl toplam 15 madalya kazanan okul bu yıl başarılarını neredeyse 2 ye katladı ve yarışmalarda; 10 bronz, 6 gümüş ve 9 altın madalya olmak üzere toplamda 25 madalya ile geleceğe umutla bakmamıza vesile olarak mutlu ve gururlu bir şekilde döndüler.

Bu yıl mezun olacak olan Önder Olçay ise Beden Eğitimi Öğretmeni Selami Özbilir tarafından fair play madalyasıyla ödüllendirildi.

        Okul Müdürü M. Oğuz Ertuğ; “Hayırsever iş adamı Muzaffer TAHMAZ tarafından yaptırılan ve Havzamıza kazandırılan bu değerli eğitim yuvası 2017 yılında sportif faaliyetlerde kazanmış olduğu 15 madalyanın ardından 2018 yılında ise 25 madalya kazanarak şampiyonluğun haklı gururunu bizlere bir kez daha yaşatmıştır. Başta Beden Eğitimi Öğretmenimiz Selami ÖZBİLİR olmak üzere her zaman bir öğretmenden daha fazlası olan, öğrencilerimizi kendi çocuklarından, kardeşlerinden ayırmayan, onları şefkat, sabır ve özveriyle geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerime teşekkür ederim.

 Geçen yıl da söylediğim ve bundan sonra da söyleyeceğim gibi, bizim özel çocuklarımıza fırsat verilirse neleri başaracaklarını tahmin bile edemeyiz. Bizlere bu eğitim yuvasını kazandıran ve başarabilme fırsatını veren değerli işadamı Muzaffer Tahmaz ve Altuğ Tahmaz beyefendilere, kendilerine her başvurduğumuzda bizlere kapılarını açan ve bizlerden  desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen değerli işadamı Turan Satılmış beyefendiye ayrıca sağlık sorunlarımızın çözümünde bizlere yardımcı olan takım doktorumuz Havza Karşıyaka ASM Doktoru Sayın Özgür Kuru beyefendiye teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.

  •                        2018 Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası Samsun İl Birinciliği
  • No         İsim                      Kategori              Branş     Derece
  • 1             İbrahim Baş        Yıldız Mental      100 m    3
  •                İbrahim Baş        Yıldız Mental      Gülle      1
  • 2             Elif Kurt                Yıldız Mental      300 m    3
  •                Elif Kurt                Yıldız Mental      Gülle      1
  • 3             Tuana Köse         Yıldız Mental      100 m    3
  • 4             Mehtap Yıldız     Genç Mental      Gülle      2
  • 5             Ali Karaoğlan      Genç Mental      Uzun Atlama      4
  • 6             İlhamiye Kara     Genç Mental      400 m    3
  •                İlhamiye Kara     Genç Mental      Uzun Atlama      3
  • 7             Nuri Bolat           Genç Mental      Uzun Atlama      3
  • 8             Aynur ÖZGÜL     Genç Mental      100 m    2
  •                Aynur ÖZGÜL     Genç Mental      Uzun Atlama      4
  • 9             Murat Özgül       Yıldız Mental      300 m    1
  • 10          Burak Sakallı       Genç Otizm         400 m    3
  •                Burak Sakallı       Genç Otizm         Uzun      1
  • 11          Gülsüm Ceylan   Genç Mental      400 m    2
  • 12          M.Nur Derya      Genç Down         100 m    2
  •                M.Nur Derya      Genç Down         400 m    1
  • 13          Muhammet Yüksel           Yıldız Otizm         Gülle      1
  • 14          Z.Serra ALP         Yıldız Down         100 m    1
  •                Z.Serra ALP         Yıldız Down         300 m    1
  • 15          Sefa Kül               Yıldız Down         100 m    2
  •                Sefa Kül               Yıldız Down         300 m    2
  • 16          Rumeysa Teker  Genç Mental      100 m    4
  • 17          Önder Olçay       Genç Mental      Fair play              ödülü
  •  
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu
Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu
Hızlı Tren İçin Geri Sayım Başladı
Hızlı Tren İçin Geri Sayım Başladı