Samsun’un En Uygun Yeri Havza

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen 'Ekonomi Bakanlığı Destek ve Uygulamaları' istişare toplantısına katıldı

Samsun’un En Uygun Yeri Havza

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen 'Ekonomi Bakanlığı Destek ve Uygulamaları' istişare toplantısına katıldı.

Yerli otomobil için Havza ilçesinden büyük bir alan önerdiklerini belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, deniz, demir ve hava yolu imkanlarına bakıldığında yerli otomobil için Samsun’un en uygun yerlerden biri olduğunu söyledi.

Vali Kaymak: “Havza OSB’nin alanını önerdik”

Samsun Valisi Osman Kaymak, “Yerli ve milli otomobil ile ilgili ilimizde bir hazırlığımız oldu. Havza ilçemizde 8-10 bin dönüme çıkartabilecek alanlar var. Havza OSB’nin alanını önerdik ama daha büyük bir alan istenirse orayı yerli ve milli otomobil için tahsis edebilecek durumdayız. Bu anlamda yerimizin mukayese üstünlüğüne inanıyoruz. Çünkü deniz, demir ve hava yoluna bu kadar yakın başka bir il zor bulunabilir. O anlamda Samsun’un şanslı bir il olduğunu düşünüyoruz. Bu şansımız inşallah büyüklerimiz tarafından değerlendirilerek yerli ve milli otomobilin ilimize kazandırılmasını önemsiyoruz. Samsun için böyle bir karar verilirse bu şehrimiz için büyük bir kalkınma hamlesi olacağını düşünüyoruz” dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Erkan Acar; “Yerli Otomobil için girişimlerde bulunduk, çalışmalarımız devam etmektedir. Konuyu bakanımız Ahmet Demircan’a ilettik, siyasi ayağında yardımcı olacağı konusunda destek sözü aldık. İlçemizdeki tüm sorunları ve çözüm önerileri konusunda kendisine bilgiler verdik” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı