Havza Belediyesinde 107 Taşerona Kadro Yolu Gözüktü

Havza Belediyesi Taşeron Personel Tespit Komisyonu çalışmaları sona erdi

Havza Belediyesinde 107 Taşerona Kadro Yolu Gözüktü

Havza Belediyesi Taşeron Personel Tespit Komisyonu çalışmaları sona erdi

696 sayılı kanun hükmünde kararname hükümlerine göre taşeron personelin belediye şirketine geçirilmesi sürecinde kurulan tespit komisyonunun çalışmalarında sona gelindi.

Başvuruları kabul edilerek sınava girmeye hak kazanan taşeron personellere ait listeler 21/02/2018 tarihinde Havza Belediyesi resmi internet sitesinde yayınlandı. Buna göre başvuruda bulunan 108 taşeron personelden 107’sinin başvurusu kabul edilirken 1’inin başvurusu ise reddedildi.

Sonuçlar aynı zamanda müdürlük ve şefliklerin duyuru panolarına da asıldı.

Başvurusu kabul edilen taşeron personeller, girecekleri sınavı kazandıktan sonra Havza Belediyesine ait şirkete geçirilecekler.

TAŞERON KADRO SINAV TARİHLERİ

Bu süreçten sonra 3 Mart ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron işçiler sınava girecek. Sınav kuruluna itiraz ise 23 Mart ile 26 Mart 2018 arasında gerçekleştirilecek. Sınavdan başarılı olanlar da 2 Nisan 2018'de kadroya geçmiş olacak.

SINAVDAN KAÇ ALMAK GEREKİYOR?

Taşeron kadrosu sınavı yazılı olursa 50 puan alanlar sınavı kazanmış olacaklar. Hem meslek, hem de eğitim durumlarına göre de sorulacak. Taşeron kadro sınavına giren kişi okuma ve yazma bilmiyorsa sınavı sözlü yapılacak.

TAŞERON SINAV SORULARI NASIL OLACAK?

Sınavda başarılı ve başarısız olanlar sınav kurulu tarafından kurumun resmi internet adresinde ilan edilecek. İlan tebligat yerine geçecek, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacak. Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanacak.

SINAV SONUÇLARI

Taşeron kadroya geçiş sınavı 03.03.2018 - 22.03.2018 tarihleri arasında yapılacak. Sınavı kazananların kesin isim listesi 27.03.2018 tarihinde ilan edilecek. Sınavı kazananlar kurum tarafından 02.04.2018 tarihinde topluca kadroya geçirilecekler. Kadroya geçenlerin maaşları aynı olacak ve kazanılmış özlük hakları devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz