4 Liste Halinde Gidilen Şoförler Odasında Yeni Başkan Seçildi

Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Ahmet Subaşı’nın aday olmadığı seçimde 4 liste yarıştı.

4 Liste Halinde Gidilen Şoförler Odasında Yeni Başkan Seçildi

Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Ahmet Subaşı’nın aday olmadığı seçimde 4 liste yarıştı.

 Havza Belediye Kültür Sarayında yapılan Genel Kurula Havza Belediye Başkan Vekili Hamza Akkurt, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Kavak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve birlik üyesi Ali Rıza Kısa, Madeni İşler Odası Başkanı Fahri Çiftçi, Bakkal Bayiiler Havza Esnaf Odası Başkanı Emin Aysan, Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Çevre ilçelerin oda başkanları ve temsilcileri ile oda üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığına Hacı Eyüp Güler, Başkan Yardımcılığına Ali Rıza Kısa, Katip üyeliklere ise Emin Aysan Cevdet Özkan ve Erhan Aslan’ın seçildiği genel kurulda gündem maddeleri tek tek okunarak müzakere edildi.

Oluşturulan divan, saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından başlayan genel kurulda sırası ile gündem maddeleri görüşüldü.

Ahmet Subaşı Helallik İstedi

1991 yılından bu zamana kadar Başkanlık görevini yürüten eski başkan Ahmet Subaşı; “27 yıl boyunca Havza Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığı görevini yürüttük. Bu zaman zarfında başardığımız ve başaramadığımız işler oldu. Rahatsızlığım nedeniyle yeniden görev almamaya karar verdim. Tüm oda üyelerinden haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden yana hakkım helal olsun. Yeni seçilecek yönetime şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Kurulunda 401 üyesi bulunan odanın 347 üyesi oy kullandı. Kullanılan 10 geçersi oyun sayıldığı sandık sonuçlarına göre oylardan. Sınırlı Sorumlu Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi başkanı olan Ertuğrul Pekpolat oyların 128'ini alarak yeni başkan seçildi. Çetin Gül 76, Ersin Şener 72, Kaşif Ocak 61 oy aldılar.

Seçim sonrası açıklama yapan Ertuğrul Pekpolat, “İlçemizde yapılan seçimler sonrası yelerimizin takdiri ile ben yönetimimiz hizmet etmek üzere seçildi. Düzenlenen genel kurula katılan tüm üyelerimize ve davetlilerimize teşekkür ederim. oy veren vermeyen herkesle birlik ve beraberlik içerisinde şoför esnafımızın hizmetinde olacağız”dedi.

Ertuğrul Pekpolat başkanlığında yeni yönetim kurulu üyelerine; Müslüm Özen, Cemal Gürkanlı, Murat Dadaşoğlu, Asım Taşkın, Yusuf Subaşı ve Arslan Sepetçi.  Denetim kuruluna Yüksel Özbey, Vahdet Yılmaz ve Emrah Özyürekli seçildiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz