Ak Parti İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından Parti Binasında ’İlçe Danışma Toplantısı’ yapıldı.

Ak Parti İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından Parti Binasında ’İlçe Danışma Toplantısı’ yapıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir yönettiği toplantıya Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Samsun Büyük Şehir Belediye Meclisi üyesi ve Havza Belediye meclis üyesi Hayrattin Şahin, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, belediye meclis üyeleri ve parti yönetim kurulu ile partililer katıldılar.

Havza Ak Parti İlçe Başkanlığı Toplantı salonunda 72. düzenlenen İlçe Danışma kurulunda İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir yapmış olduğu konuşmadan şehitler için Allah’tan rahmet dileyerek  artık kalleşçe kurulan pusularda şehit verilmediğini belirterek; Bir merhale atlamış yıllardır kendi koruduğumuz sınırlar içerisinde kalleşçe kurulan  pusularla şehit verdik. Ama artık bu tuzakları dışarıda bozma adına yaptığımız operasyonlar var. İnşallah bu tuzakları kuranların menbağında, bu tuzakları kuranların kökünü kurutmak üzere bu mücadele kazanan biz olacağız. Allah bu yolda mücadele edenlere güç kuvvet versin. Bizlere bu yolda olanlara yardım etmeye vesile olsun. Önemli süreçlerden geçiyoruz. Bu önemli günlerde siyaset yapmak hepimizin önemini daha da artıyor. Normal zamanlarda bazı şeylerin eksikliğini göremeyebiliriz ama önemli zamanlarda en ufak hata bütün planı bozabiliyor” dedi.

Yerel seçimlerle ilgili olarak çalışmalara devam ettiklerini belirten Özdemir; “Gençlik ve kadın kollarımız kongrelerini bitirdiler. Dar kapsamlı mahalle toplantıları düzenleyeceğiz. Seçim ittifakı konusu gündemde bu duruma vatandaşımızın bakışı nasıl ne düşünüyor bunları konuşacağız. İlçede ve mahallelerde olan sorunları bizlere ileterek haberdar edilmenizi istiyoruz. İlçelerin sorunlarını hep birlikte çözeceğiz” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz son iki yılda 5 tane şehit olduğunu belirterek; “Komutanlarımıza sürekli soruyoruz, neden Samsun’da ve Havza’da bu kadar çok şehit var. Samsun’da işsizlik sorunu var askere gidenlerimiz teskere bırakıyorlar ama özellikle askere müracaat eden herkes arasında Samsunlu deyince vatanına ve milletine bağlı olduğu için hemen kabul ediliyor. Bu Samsunluların vatanına ve milletine bağılından kaynaklanıyor, bu yüzden Türkiye’de en çok alım Samsun’dan yapılmaktadır. Afrinde bir çok Samsunlu ve Havzalı bulunmaktadır” dedi.

14 yıldır görevde olduklarını belirten başkan İkiz;” Havza’da ilk defa köy ve ilçe merkezinde nüfusumuz azaldı. Bu sayının düşmemesi için çalışıyoruz. Fizik Tedavi Merkezimiz, 1400 Yataklı otelin yapımı ve organize sanayi bölgesinin faaliyete geçmesi için çalışıyoruz. Bunun için yerli otomobil başta olmak üzere bir çok girişimlerimiz devam ediyor. 50 yıldır Havza’nın kaderiyle oynadılar. 14 yılda bir çok yatırım aldık, kamu yatırımlarından ilçenin kalkınması için emin adımlarla ilerliyoruz. Havza merkezimizde sorun yok, yeni mescit ve sondaj mahallesinde doğalgazımın yüzde 5’i kaldı. Kırsalda 20 mahallemizi bitirdik geriye 60 mahallemizin sorununu da en kısa zamanda halledeceğiz” dedi.

 

Toplantıda son olarak konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Şahin, Büyük şehrin ilçemizde yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şahin;”Kırsal mahallelerimizde sorunlar için çalışıyoruz. Saski olarak yılın sonuna kadar su olmayan köy kalmayacak, ilk çalışmalarımız su sorununu halletmektir. Şeyhali Kamlık mevkiinde 45 litre su bulunda orada bulunan köylerimiz ve OSB’ye ile İlçemize ek olarak verilecektir. Yol olarak 49 mahalleye beton yol, 19 mahalleye asfalt, 5 mahallede sati kaplama olarak toplam 73 mahalleye hizmet verildi” dedi.

Toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Şahin, parti yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolları temsilcileri ile mahalle temsilciler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz