Dereceye Giren Güreşçilerden Ziyaret

Havza’da dereceye giren ve Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan güreşçiler ve kurs öğrencileri Kaymakam Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Sağlam’ı ziyaret ettiler.

Dereceye Giren Güreşçilerden Ziyaret

Havza’da dereceye giren ve Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan güreşçiler ve kurs öğrencileri Kaymakam Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Sağlam’ı ziyaret ettiler.

Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kendi bünyesinde açılan güreş kurslarına katılan öğrenciler ile İl müsabakalarında dereceye girerek Türkiye Şampiyonasına katılacak güreşçiler Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam’ı makamında ziyaret eden, Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Akif Bilen ve Güreş kursu öğrencileri burada bir süre görüştüler.

Gençlik yıllarında lisanslı bir sporcu olduğunu belirten Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam; “ Her gencimizin becerisine göre bir spor dalı ile uğraşması lazım. Bu beceriyi ortaya çıkartacak olanda bu tür spor kurslarıdır. İlçemizde güreş bireysel bir dal olduğu için başarılıdır. Bu bölgenin insanında acı kuvveti dediğimiz kuvvet oldukça fazlasıyla vardır. Bu nedenle de Türkiye ve Avupa şampiyonalarında bir çok sporcumuz başarı kazanmıştır. Havza Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gençlerimize elimizden geldiği kadar destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Havza Kaymakamlığına geçen güreşçiler burada Kaymakam Yılmaz ile bir süre görüşerek çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Akif Bilen ; “Halk Eğitim bünyesinde açılan kurslara gelen öğrencilerin sayısının her geçen gün arttığını belirterek; “ Güreş kurslarına katılan öğrencilerimiz arasında Gençler ve Yıldızlar Serbest Güreş İl müsabakalarında dereceye girenler oldu.  15 yıldızlar 15 gençler 25 minikler toplam 55 sporcumuz bulunmaktadır.  15 sporcu ile katıldığımız müsabakalarda 2 birincilik, 2 ikincilik ve 4 üçüncülük olmak üzere sporcularımız 8 derece aldık, derece alan gençler arasından Görkem Keskin, Hayati Erdoğan, Tuncay Yavuz ilimizi Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazanmıştır. Kendilerine teşekkür ederim”dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz; “ Bu bölgede güreş çok yaygın olup başarılı güreşçiler çıkaran bir bölgedir. Görev yaptığım yerler arasında güreş sporunu bilmeyen yerler oldu. Bir gencin becerisine göre bir spor branşına yönlendirilmesi için bu tür kursların olması gerekmektedir. Havza Kaymakamlığı olarak bu tür kursların desteklenmesi için elimizden geleni yapacağız. Dereceye giren girmeyen tüm sporcularımızı kutlarım” dedi.

Samsun’da Dereceye giren öğrenciler; İl Birincileri, Hayati Erdoğan 76 kg, Görkem Keskin 84 kg, il ikincileri Rahim Tongal 48 kg, Günay Yavuz 51 kg, il üçüncüleri  Yunus Akkus 67 kg, Tuncay Yavuz 62 kg, Yasin Turgut 57 kg, İrfan Toprak 71 kg.

Öğrencilere Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Akif Bilen, Güreş Hocaları Arif Şahin, Şükrü Seven, Murat Aktaş  ve Mehmet Şencan katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR