Eğitim Öğretim Yarıyıl Toplantısı Yapıldı

Havza'da 2017-2018 eğitim öğretim 2. Yarıyılı değerlendirme toplantısı gerçekleşti

Eğitim Öğretim Yarıyıl Toplantısı Yapıldı

Havza'da 2017-2018 eğitim öğretim 2. Yarıyılı değerlendirme toplantısı gerçekleşti

Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu, Jandarma Bölük Komutanı Özgür Kumkayır, Havza Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Nevin Vural, Okul Müdür ve yardımcıları ile servis taşımacıları katıldılar.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, okulların fiziki durumu, yaşanan sorunlar ve eğitimin genel yapısı hakkında sunum yaparken İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polisi Özkan Cinbek ise okullarda alınan güvenlik önlemleri, güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetimi sistemine entegrasyonu, konularında bilgilendirmelerde bulundular.

Polis Memuru Özkan Cinbek; “Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve ASELSAN arasında imzalanan protokol çerçevesinde yapımını başlanan Mobeseler için 18 farklı noktada 44'ü sabit, 15'i hareketli 59 kamera ile 3 plaka tanıma sisteminin kuruldu bunların ihaleleri farklı firmalar tarafından yapıldığı için yakın zamanda izleme merkezine bağlanacaktır. Asayiş konularında güvenli internet, siber zorbalık ve uyuşturucu madde konularında bilgilendirmelerimiz devam etmektedir” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam; “Okullarda bulunan kameraların emniyetle entegrasyonu konusunda çalışmalarımız var, okul çevresi güvenliği noktasında bizlerin ve emniyetin işleri daha kolaylaşacaktır. Yapılan denetimlerde servis taşımacılığında 30â yakın araca cezai işlem uygulandı. Amacımız ceazi işlem uygulamak değil, can güvenliği bizlere emanet edilen çocuklarımızın güvenli olarak eğitim aldıkları kurumlara taşınmalarıdır” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz okul taşımacılığı ve güvenlik konularında başarılı bir dönem geçirdiklerini belirterek; “Bunun böyle sürdürülebilmesi için servis taşıma, okul idarecilerimiz, emniyet ve jandarma tüm paydaşlarımız ile birlikte çalışacağız. Bu toplantıların en büyük faydası ortada bir sorun varsa bu sorunun halledilebilmesi için sağlık bir iletişim noktasında bir araya gelmelerini sağlamaktır. Emniyet ve Jandarma bölgesinde 250 aracın denetlendiği bilgisi var,  yaklaşık 30 araca da cezai işlem uygulandı. Denetimlerimiz eksiksiz devam edecektir. Okul çevre güvenliği noktasında ise uygulamaya başladığımız kolluk amirleri ve okul idarecileri arasında her okulun bir kolluk görevlisi var, bu uygulamamız başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Okul çevre güvenliği konularında herkesin hassasiyet taşıması gerekiyor. Bu güvenlik tedbirleri inşallah huzur ve güvenli bir şekilde 2. Dönem eğitim ve öğretim dönemini geçireceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz