HASİAD Tanıtım Toplantısı ve Üye Çalışmalarına Başladı

İlçemizde kurulan Havza Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) iş adamları ile bir araya geldi.

HASİAD Tanıtım Toplantısı ve Üye Çalışmalarına Başladı

İlçemizde kurulan Havza Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) iş adamları ile bir araya geldi.

Tuğra Otel çok amaçlı salonunda yapılan toplantıya, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, HASİAD Kurucu Başkanı Fikret Bıyık ve kurucu yönetimi ile Havza esnafı ve iş adamları katıldılar.

Derneğin Kuruluş amacı ve yapacakları faaliyetler hakkında bilgiler veren HASİAD Kurucu Başkanı Fikret Bıyık, derneği kurmalarındaki amacın ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Fikret Bıyık; “Havza Sanayici ve iş adamları olarak farkındayız ki, birlik ve beraberlik olmadan güçlü bir ekonomi ve iş çevresi oluşturamayız. Ülkemizde her il ve ilçe bunun bilinciyle dernekler kurmuş ve başarılı işlere imza atmıştırlar. Bilişim ve Teknoloji destekli gelişen ekonomilerde ihtiyaç duyulan birlik ve beraberliği kurmuş olduğumuz derneğimizde siz değerli sanayici ve iş adamlarının desteği ile Havzamıza sağlamış olacağız. Bu kapsamda üye çalışmalarımız başlamıştır. Üyelik çalışmalarımız sonrasında yeni üyelerimizin de iştiraki ile yeni yönetimimiz oluşturulacaktır” dedi.

Kurucu Başkan Yardımcısı Mehmet Arlı; “İlçemize kurulan HASİAD ile Havza için iş gücü yaratmak, personel ve kosgep, oka, ipart gibi destekleyici kurumların çalışmalarından iş adamlarımızı bilgilendirmek, İlçemizin iş dünyası alanında yapmış olduğu çalışmaların tanıtımını ve bu çalışmaların koordineli şekilde birbirlerini destekleyici ve tamamlayıcı olarak, ekonomik alanda ilçenin istihdamına katkı sağlamak amacındayız.  Yapmış olduğumuz toplantı ile derneğimizin üye çalışmalarına başlamış bulunuyoruz” dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Erkan Acar yapılan dernek girişiminin ilçemiz için önemli olduğunu belirterek; “Birçok il ve ilçede bu tür oluşumlar kurulmuş ve başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Havza’da da böyle bir derneği kurulması iş dünyası için olumlu olacağı kanaatindeyim. Ayrılıkta azap vardır, Havza Ticaret ve Sanayi odası yönetimimiz ile birlikte üzerimize düşen ne varsa destek vermeye hazırız. Yeni derneğin İlçemize ve üyelerine hayırlı olmasını dileriz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR