Esnaf Kefalet Seçimlerinde 3 Aday Yarışacak

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı İçin Üç Aday Yarışacak

Esnaf Kefalet Seçimlerinde 3 Aday Yarışacak

İlçemizde faaliyet gösteren ve esnafa kredi dağıtan bir kurum olan Havza Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi hafta sonu Pazar günü Havza Belediye Kültür Sarayında yapılacak olağan genel kurulda yeni başkan ve yönetim kurulunu seçecek.

Belediye kültür sarayında yapılacak olan genel kurula bu güne kadar adaylığını açıklayan üç aday arasında çekişmeli bir seçim olması bekleniyor. Esnaf ve Sanatkârımızın kötü gününde yardımcı olan ve esnafın her zaman hazırdaki bir para kasası olarak gördüğü bir kuruluş olan kooperatifin yaşadığı sıkıntıları gidermek için aday olanlar esnaflara vaatlerde bulunmaktadır.

2005 yılından beri yaklaşık olarak 12 yıldır Kooperatif başkanlığını yürüten Arif Gökmen’in istifa etmek zorunda kaldığı başkanlık sonrası yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında yapmış oldukları seçimde aynı zamanda Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı olan Emin Aysan’ı Başkan olarak seçmiş ve yaklaşık olarak altı aydır bu görevi yürüten Emin Aysan hafta sonu yapılacak olan seçimde aday olduğunu açıklamıştır.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığı için ilçemiz kahveci esnaflarından ve aynı zamanda eski yönetimde denetim kurulu üyesi olan Fehmi Gündoğdu’da kooperatifi daha iyi yönetmek amacıyla aday olduğunu açıklamıştır.

Yine diğer bir aday ise ilçemizde yıllardır demir doğrama, ferforje işleri yapan Ömer Büyük de Kooperatif başkanlığına aday olduğunu ve kapanma durumuna gelen kooperatifi canlandırma vaatleriyle adaylığını açıklamıştır.

               Esnafımıza yakışır bir seçim olması dileklerimizle her üç adaya da gazetemiz adına yapılacak olağan genel kurulda başarılar dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR