7 Bin 402 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

İlçemizde yarıyıl tatili dolayısıyla 7 bin 402 öğrenci karne sevinci yaşadı.

7 Bin 402 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

İlçemizde yarıyıl tatili dolayısıyla 7 bin 402 öğrenci karne sevinci yaşadı.

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı I. Döneminde. ilçemizde öğrenim gören 640 anaokulu öğrencisi için “Gelişim Belgesi”, 1880 ilkokul, 2477 ortaokul ve 2405 lise öğrencisi için ise “Karne” heyecanı yaşadılar.

Yarıyıl tatili öncesi Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam Makbule Yusuf Ölçer İlkokulunda öğrencilere karne dağıtarak öğrenicilerin mutluluğuna ortak oldu.

Öğrencilerden iki haftalık tatil sürecini iyi değerlendirmelerini isteyen Sağlam, “Öğrencilerimiz karne heyecanı ile birlikte 16 günlük yarıyıl tatiline başlamışlardır. Öncelikle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmalar sonucu emeğiniz karşılığı olan karne heyecanına yürekten katılıyor, bende sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamladık, öğrencilerimizin yarıyıl tatilini verimli bir şekilde geçirmeleri ve dinlenmiş bir şekilde yeni döneme başlamaları gerekmektedir. İlçemizin başarı çıtası her geçen gün artmakta ve Samsun’da adı iyi şekilde dillenmekte. Bu bizi mutlu ediyor. Şimdi dinlenme zamanı ama dinlenmek demek boşa zaman harcamak demek değildir. Zira boşa geçirecek zamanımız yok. Tatil süreci içerisinde öğretmenlerimizin öğrencilerimizi yoğun ev ödevlerine boğmamaları, öğrencilerin daha çok kitap okumaları ve aileleri ile birlikte sosyal aktivitelerde bulunarak süreci geçirmeleri sağlamaları gerekmektedir” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Şube Müdürleri Hüsamettin Elmas, Ferhat Tök, Okul müdür ve öğretmenleri ile gazeteciler karne dağıtımını gerçekleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Subaşı Ailesinin Acı Günü
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz
Geçen Hafta Kaybettiklerimiz