OMÜ Senatosu Havzada Toplandı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Haftalık Olağan Senatosu Havza Meslek Yüksek Okulunda toplandı.

OMÜ Senatosu Havzada Toplandı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Haftalık Olağan Senatosu Havza Meslek Yüksek Okulunda toplandı.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç Başkanlığında yapılan senato toplantısı bu hafta ki olağan toplantısını Havza MYO’da gerçekleştirdi.

Toplantı öncesi Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret etti.

Ardından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tarafından verilen öğle yemeğinde havzanın geleneksel yemeği olan Tirit senato üyelerine ikram edildi.

Yemekte konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Bizi ağırlayan çok değerli kardeşlerimize Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Ticaret ve Sanayi odası başkanımıza misafir perverlikleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu buluşmalar hepinizin de bildiği gibi bir senato toplantısını orda gerçekleştirmekten öte, bizim üniversitesinin en üst akademik organı olan senato üyelerimizin hem o ilçedeki birimimizi yakından görüp tanımak ve bilmek açısından hem de o ilçemizdeki yöneticilerimizi görmek onlarla tanışmak, fikir alışverişinde bulunmak adına faydalı olduğunu düşündüğümüz için yapıyoruz. Üniversite olarak ilçelerimizdeki birimlerin toplantılarına katılan oradaki eksikliklerimizi görüp katkı sağlamak için ve motivasyonu da daha yukarıya taşıma adına bu buluşmaların çok yararlı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle hepinize ve bizi misafir eden arkadaşlara tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

Havza Kaymamı Metin Yılmaz ise “ 4 aydır Havza Kaymakamı olarak görev yapıyorum. Sizler gibi güzide bir topluluğu ilçemizde ağırlamaktan sizlerle burada bir arada olmaktan çok mutluyum. Bu bağlamda bundan sonraki süreçte üniversite ve ilçemizin ortak çalışmalarında bir arada bulunmak ümidiyle hepinize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve İlçe Protokolü OMÜ Havza Termal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Uygulama Merkezi ile Atatürk Evini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Havza Termal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Uygulama Merkezinin hizmete açılması yapılması gereken girişimlerde bulunduklarını, kadın istihdamı noktasında eğitim gören Fırsat Verirsen Kadın Başarır projesi kapsamında kurslara katılan bayanların istihdam edilmesi için rektör Bilgiç ile görüştü.

Son olarak Havza MYO’da toplanan Senato Toplantısında, aynı zamanda Havza MYO Mezunları olan Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ve İş Adamı Kadir Kayan’a Okula yaptıkları katkılardan dolayı Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tarafından fidan sertifikası verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı