Yatırımcılar Havza OSB’yi Tercih Ediyorlar

Havza Organize Sanayi Bölgesine (OSB) yatırım yapacak olan firma yetkilileri bir dizi ziyaret düzenlediler.

Yatırımcılar Havza OSB’yi Tercih Ediyorlar

Havza Organize Sanayi Bölgesine (OSB) yatırım yapacak olan firma yetkilileri bir dizi ziyaret düzenlediler.

Havza OSB’de 75 milyon lira tutarında yatırım yapacak olan Gemikaya Holding Arkoz Gazbeton yetkilileri ve Yatırımlarını Türkiye’ye taşımak istediklerini belirten Arap işadamları Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) Erkan Acar’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

 Kaymakam Yılmaz, Başkan İkiz ve Havza TSO Başkanı Acar ile bir araya gelen Arap İşadamları ve Gemikaya Holding CEO’su Murat Avcı ve holding yetkilileri yapılacak olan yatırım hakkında bilgiler verdiler ve görüş alışverişinde bulundular.

Gemikaya Holding CEO’su Murat Avcı Havza OSB’nin ikmal imkanları ve çevredeki taş ocaklarının zenginliği ile kendileri için önemli avantajlar sunduğunu belirterek; “Şirketimiz Azerbaycan, Belarus, Gürcistan gibi ülkelerde faaliyet gösteren uluslar arası bir şirket.  Demiryolu bağlantısı, karayolu ve deniz yoluna yakınlığı ile Havza OSB yatırım için çok uygun. Ayrıca yapmış olduğumuz incelemeler ile bölgede bulunan taş ocağı rezervleri de bizim için ayrı bir avantaj. Karadeniz pazarına hitap edecek tesisimiz için en uygun bölge Havza. İnşallah 75 milyon liralık bir yatırım planlamaktayız ve kurulacak fabrikamızda 350 kişi istihdam edilecek. Önümüzdeki hafta içerisinde yer tahsisi için başvurumuzu yapacağız ve bir yıl gibi bir sürede faaliyete geçeceğiz.”dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ilçenin kaderini değiştirecek olan OSB için çalıştıklarını belirterek; “Dünyanın bir çok ülkesinde iş yeri bulunan Arap işadamları merkezi Arabistan’da bulunan iş yerlerini Türkiye’de toplamayı düşünüyorlar. Türkiye’de ise Havza’yı tercih ettikleri için yapacakları Armatör işi için Havza OSB’nin imkan ve olanakları hakkında bilgiler aldılar. Ayrıca 75 Milyoma mal olacak ve 350 kişinin istihdam edileceği gaz beton işi için Gemikaya Holding Arkoz Gazbeton yetkilileri ilçemize gelerek OSB’mizi ve imkanlar hakkında bilgiler alacaklar. 1 yıl içerisinde Havza’da işsizlik sorunu kalmayacak ” Dedi.

İşadamları yapılan görüşmeler sonrası Kaymakam Yılmaz ve Havza TSO Başkanı Acar ile Havza OSB’yi yerinde incelediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı