Ak Parti Kadın Kolları Genel Kurulu Yapıldı

Havza Ak Parti Kadın kolları 5. Olağan genel kurulu yapıldı, tek liste gidilen genel kurulda Zeliha Tufan güven tazeledi.

Ak Parti Kadın Kolları Genel Kurulu Yapıldı

Havza Ak Parti Kadın kolları 5. Olağan genel kurulu yapıldı, tek liste gidilen genel kurulda Zeliha Tufan güven tazeledi.

Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çok amaçlı salonunda gerçekleşen genel kurula, Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Baykeser, kadın kolları yönetimi, belediye meclis üyeleri, partililer  ve davetliler katıldılar.

Ak Parti Havza Kadın Kolları 5. Olağan genel kurulunda konuşan Kadın Kolları Başkanı Zeliha Tufan göreve geldiği günden bu zamana kadar Ak Parti için çalıştıklarını belireterek, katkılarından dolayı yönetim kurulu ve Ak Partili kadınlara ve davetlilere teşekkür etti.

Son 15 yılda Havza’nın büyük bir atılım yaşadığını belirten Havza Belediye Bakanı Murat İkiz; “15 senelik iktidarımız ile birlikte 150 trilyona yakın belediyemizin yatırımı 300 trilyona yakın devlet yatırımı almış son 50 yılın acısını 15 yılda bu açığı kapatmıştır. Samsun’un 17 ilçesi arasında nüfusa göre en çok yatırımı alan ilçesidir, bu yüzden ilk seçimde yüzde 35 olan oyumuz son referandumda yüzde 70 oldu. Bundan önceki kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti İlçe Başkanlığı, Gençlik kolları ve Kadın Kolları kongrelerimizi tamamlayarak Havza  2019’a hazır. İl Başkanlığı görevini üstelenen Hakan Karaduman’a başarılar dilerim.” Dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Sabahattin Özdemir; “Siyasette Kadın olmak zor olduğu gibi Siyasette erkek olmakta zor, emek gerektiriyor çaba gerektiriyor, fedakarlık gerektiriyor. Bu fedakarlıkları göstererek memleket için elini taşın altına koyan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kongremiz hayırlara vesile olsun. Yeni kadın kolları yönetimimize ve daha önceki yönetimimize emekleri için teşekkğr ediyorum” dedi.

Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Baykeser; “Biz sabahları evden çıkarken akşam ev işinin yetişmesi gerektiğini de iyi biliriz.bu nedenle kadının siyasetteki emeği daha fazladır. Kadınlarımız tüm Türkiye’de olduğu gibi 17 ilçemizde canla başla çalışıyorlar. Bizler hiç bilmediğimiz kapıları çalarız, davamızın ne kadar doğru olduğunu anlatmaya çalışırız.  Bu bir bayrak yarışıdır vakti olan daha çok çalışan arkadaşlara görev vermekteyiz, bu diğer arkadaşlarımızın görevinin bittiği anlamına gelmemektedir. İsimlerimizin ön eki olmasada biz davamız için çalışmaktayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni göreve gelen il yönetimimize başarılar diliyorum” dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı; “Türkiye siyaseti içerisinde kadınlarımıza en çok değer veren parti Ak Partidir. Bizler oylarımızı arttırıyorsak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz için arttırıyoruz. Tüm seçimlerinde oy arttıralım demedik gönüllere girelim dedik. Kadınlarımız bu konuda çok avantajlı ev ev dolaşıyor, evlere giriyor kadınlarla konuşuyor ülkemizin geleceği için çalışıyorlar. Önümüzdeki dönemde daha fazla çalışacağız. 2019’da üç seçim var. Mahalli idareler, parlemento ve cumhur başkanlığı hükümet sistemi, 2019 önemli bir hedef. Bizim derdimiz iktidar olmak, oylarımızı yükseltmek değil bu vatana, bu millete bu bayrağa, bu ezana hizmet etmektir. 7 Haziranı unutmayacağız, ülkenin kaybettiğimiz zaman ülkenin kaybettiği istikrarı hepiniz biliyorsunuz. Biz Cumhur başkanlığı hükümet sistemine işte bu istikrarı sürmesi için geçtik.2019’a çok çalışmalıyız, 2023 hedeflerimizin sigortasıdır.Kapı kapı dolaşacağız, hedeflerimize ulaşmakta kadınlarımıza bacılarımıza önemli işler düşmekte. Kendilerine başarılar dilerim. Yeni il başkanı olan Hakan Karaduman kardeşimize başarılar dilerim. “ dedi.

Yapılan oylama sonucunda Zeliha Tufan yeniden başkan olurken yönetim kurulu ise; Şaydan Aytekin, Sevim Şahin, Nurten Sadıkoğlu, Yeter Kara, Şerife Şahin, Hale İnan, Müberra Erdoğan, Ümran Uğurlu, Necla Kaya, Fatma Yıldız, Aysun Özdemir, Edanur Candemir, Hasibe Kaya ve Dudu Çiçek isimlerinden oluştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı