Havzalılar Derneğinde Gündem Yerli Otomobil

Havza Köyleri sevenleri derneği tarafından düzenlenen programa MHP Gurup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Katıldı.

Havzalılar Derneğinde Gündem Yerli Otomobil

Havza Köyleri sevenleri derneği tarafından düzenlenen programa MHP Gurup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Katıldı.

Yerli otomobilin Havza’ya yapılması hakkında yöneltilen soru hakkında açıklama yapan Usta, “Samsun olarak Birlikte Hareket edilirse yerli otomobil ilimize kazandırılabilir” dedi.

Yerli Otomobil Samsun’a yapılabilir, Geçerli bir sürü argümanımız var Samsun’un coğrafi yapısı, sahaları ve devlet yatırımlarından hiçbirinden istifade etmemesi önceliğin buraya verilmesini sağlayabilir. Elimizde doneler var, Samsun’da devletin kendisine ait hiçbir yatırım bulunmamaktadır. Böyle bir yatırım Samsun’a gelmesi yan sanayi ile birlikte tüm ilçelerin hatta çevre illerin kaderini değiştirecektir.  İlçelerimizin yatırımın Samsun’a yapılması için harekete geçmeli,  buna bütün Samsunun tamamın talep etmesi lazım. Samsun’un diğer vekillerinin de gündeme getirmesi lazım talepte bulunmak lazım ısrarcı olmak lazım, sivil toplum kuruluşlarının bu için içerisine girmesi lazım. Tüm ilçelerimiz net göç veriyor. İstatistikler ekonomik olarak bütün göstergelerde kötüyüz.  Samsun nüfusta 16. Sırada istatistiki göstergelerde sıralamamız 16’ın altında 40’a 50’ye kadar giden göstergeler var, Çalışan sayısı, Kurumlar vergisi mükellefi, ihracatından ithalatına kadar bütün veriler bu sıralamaların altında yer var. Potansiyel var, girişimci ruhu var, insan kapasitesi anlamına entelektüel seviye açısından bir şey var,  sermaye iyi kötü var oluşturulabilir. Bunlar bizim bölgenin üstün yanları, bunlarla birilerini hareket etmesi lazım, Samsun’a sahip çıkması lazım. Bafra’da Çarşamba’da Terme’de verimli toprakları olan bu il sürekli göç veriyor. Samsun Emekli kenti haline geldi. Veriler doğrultusunda Samsun’a büyük bir haksızlık yapılmaktadır.” dedi.

MHP İL Başkanı Taner Tekin; “ Bu İlin tüm siyasileri ve sivil toplum örgütleri bir araya gelerek, yer göstererek bu işe birlikte hareket ederse Yerli otomobilin Samsun’a gelmemesi için hiçbir neden yok. Belediye başkanları ayrı, odalar ve siyasiler ayrı ayrı beyanat veriyor. Samsun’a bu değeri kazandırmak için birlik olmamız birlikte hareket etmemiz bu birliği göstermemiz gerekmektedir” dedi. 

Dernek binasında, Havza ve Köylerini Sevenler Derneği Başkanı Harun Savaş tarafından düzenlenen buluşmaya MHP Gurup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP İl Başkanı Taner Tekin, Havza ve Köylerini Sevenler Derneği Yöneticileri ve Üyeleri katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Samsun'da Okullar Arası Futbol Turnuvası
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı
Tuncer Keskin, MHP’den Başkan Adayı