Yıkım Kararı Alınan Okullar İçin Ankara’ya Gittiler

Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunuldu.

Yıkım Kararı Alınan Okullar İçin Ankara’ya Gittiler

Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunuldu.

Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza MTAL Müdürü Muhsin Yıldız, Makbule Yusuf Ölçer YİBO  Müdürü Hüseyin Yavuz, 25 Mayıs OO Müdürü İbrahim İşleyen, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Lütfi Yıldız ile birlikte Ankara’da Mesleki Eğitimin geliştirilmesi ile ilgili  bir dizi ziyaret yapıldı.

Havza’ya yapılacak olan okulların plan ve projelerini mesleki eğitim genel müdürü, destek hizmetleri genel müdürü,strateji başkanlığı,inşaat emlak dairesi başkanlığı ve Sağlık Bakanı Sayın Ahmet Dermican ile görüşmek üzere giden heyet yapılan görüşmeler sonrası yıkım kararı bulunan Havza MTAL, 25 Mayıs Ortaokulu ve İstiklal İlkokulunun yanı sıra ilçemize yapılması düşünülen Turizm Meslek lisesi ve Uygulama Otelinin yatırım programına alınacağını bildirdiler.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ; “Ak Parti İlçe başkanımız Sebahattin Özdemir ve okul müdürlerimizin katılımı ile gerçekleşen ziyaretlerimiz verimli geçti. Gezdiğimiz yerler arasında Hidromek, ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi gibi firma ve kurumları da gezerek buralarda incelemelerde bulunduk. Teknik lise anlayışını  olması gerektiği gibi sunan Mesleki Eğitim uygulamalarını inceledik. Sanayi ile işbirliği yapılan, planlı ve programlı öğrenci alınan, geleceğin elektrik ve elektronik mühendislerinin, teknik elemanlarının uçak, otomotiv ve savunma sanayi mühendislerinin yetişmesine katkı sunan  çalışmaları yerinde gördük.  Sanayi ile iş birliği projesinin uygulaması olan SİMEP, Mesleki Yönelim ile ilgili Hamet ve Mebet testlerini inceleyip uygulamaları hakkında bilgiler aldık” dedi.

Bu alanda Uzman olan ve eğitimler veren, Uygulama Testlerini hazırlayan  Gürler Soylu’yu Havza’ya  davet ettiklerini belirten Sağlam; “Test sistemini veli işbirliği ile Orta 1,2, 3 ve lise 1 seviyesindeki öğrencilerimize uygulayarak, öğrencinin test sonuçlarına göre hangi mesleklere yönlendirileceği  noktasında çalışmalarımız  ve uygulamalar yapmayı hedeflemekteyiz. Bize bu imkanı sağlayan başta Sayın Kaymakamımız Metin Yılmaz olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
2019'un İlk Toplantısı Yapıldı
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR
HAVZA BELEDİYE SPOR İKİNCİ DEVREYE HAZIR